Joanna Skupińska


Joanna Skupińska w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Joanna Skupińskainstruktorka harcerska, komendantka Centralnej Szkoły Instruktorskiej ZHP, członkini Głównej Kwatery ZHP ds. pracy z kadrą.

Związana z Hufcem ZHP Łagiewniki, w którym pełniła funkcje przybocznej i drużynowej 1 Gromady Zuchowej „Radosne Elfy”, drużynowej 109 Drużyny Harcerskiej „Szare Wilki” oraz komendantki 109 Szczepu „Wataha” w Jordanowie Śląskim. Zajmowała się też programem i kształceniem – była szefową zespołu programowego hufca i szefową zespołu kadry kształcącej hufca, zastępczynią komendanta hufca ds. programowych oraz ds. kształcenia[1].

Od 2010 jest przewodniczącą hufcowej komisji stopni instruktorskich hufca, a od 2013 członkinią komisji stopni instruktorkich Chorągwi Dolnośląskiej ZHP[1][2][3].

Zajmowała się kształceniem na szczeblu chorągwianym, a w ostatnich latach – ogólnozwiązkowym, była członkinią Zespołu Kadry Kształcącej Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. Od 2014 jest komendantką Centralnej Szkoły Instruktorskiej ZHP. Współtworzyła dokumenty ZHP dotyczące pracy z kadrą, nowe standardy kształcenia, organizowała kilkanaście ogólnopolskich zbiórek pracy z kadrą i wiele edycji warsztatów pracy z kadrą, letnie akcje szkoleniowe ZHP i zloty harcmistrzów, współorganizowała kilka edycji kursów harcmistrzowskich „Cogito”. Uczestniczyła w międzynarodowych kongresach i forach skautowych Światowej Organizacji Ruchu Skautowego[1].

Pracowała w zespole ds. strategii rozwoju ZHP. Na XL Zjeździe ZHP 8 grudnia 2017 wybrana w skład Głównej Kwatery ZHP.

Jest architektem, absolwentką studiów na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła kursy wychowawców, kierowników wypoczynku, trenerów młodzieżowych i liderów grup lokalnych[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d Odpowiedzi kandydata: Joanna Skupińska. Ankieta „Prześwietlenie”, 2017-11-30. [dostęp 2019-09-13].
  2. Jednostki. Hufiec ZHP Łagiewniki. [dostęp 2017-12-10].
  3. Komisja Stopni Instruktorskich. Chorągiew Dolnośląska ZHP. [dostęp 2017-12-10].
Na podstawie artykułu: "Joanna Skupińska" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy