Joanna Starzyk-Sulejewska


Joanna Starzyk-Sulejewska w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Joanna Katarzyna Starzyk-Sulejewska (ur. 1973) – polska politolożka, doktor habilitowana nauk społecznych, wykładowczyni w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Życiorys | edytuj kod

Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW (1997). Doktoryzowała się na UW w 2001 na podstawie pracy Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej (promotor: Stanisław Parzymies). Habilitowała się w 2015 na podstawie pracy Stosunki Unii Europejskiej z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Podstawy prawne i instytucjonalne oraz wybrane dziedziny współpracy.

W ISM pracuje od 1996. Po wrześniu była 2005 jest zastępczynią dyrektora ds. dydaktycznych. Obecnie na stanowisku adiunktki.

W pracy naukowej zajmuje się instytucjami międzynarodowymi; integracją europejską; problematyką bezpieczeństwa międzynarodowego; historią stosunków międzynarodowych.

Wybrane publikacje | edytuj kod

  • Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej, Warszawa: Aspra-Jr: Fundacja Studiów Międzynarodowych, 2001.
  • Outsiderzy integracji europejskiej: Szwajcaria i Norwegia a Unia Europejska Dariusz Popławski, Joanna Starzyk-Sulejewska], Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2012.
  • Stosunki Unii Europejskiej z Organizacją Narodów Zjednoczonych: podstawy prawne i instytucjonalne oraz wybrane dziedziny współpracy, Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2015.

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Joanna Starzyk-Sulejewska" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy