Johnny Palacios


Johnny Palacios w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest wersja przejrzana, która została oznaczona 5 paź 2019. Na przejrzenie oczekują zmiany w szablonach lub plikach, które są zawarte na tej stronie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Johnny Palacios (ur. 20 grudnia 1986 w La Ceibie) – honduraski piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Obecnie gra w Olimpii Tegucigalpa. Jego starsi bracia: Wilson, Jerry i Milton również są zawodowymi piłkarzami.

Kariera klubowa | edytuj kod

Johnny Palacios zawodową karierę rozpoczął w 2006 w grającej w pierwszej lidze honduraskiej Olimpii Tegucigalpa. Razem ze swoją drużyną zdobywał mistrzostwo Hondurasu w rozgrywkach Clausura 2007/2008, Clausura 2008/2009 oraz Clausura 2009/2010. Będąc zawodnikiem Olimpii Palacios w linii obrony grał u boku takich graczy jak Oscar Boniek García, Sergio Mendoza, Maynor Figueroa, Wilfredo Barahona i Rony Morales.

Kariera reprezentacyjna | edytuj kod

W reprezentacji Hondurasu Palacios zadebiutował w 2009. W tym samum roku razem z drużyną narodową dotarł do półfinału Złotego Pucharu CONCACAF. Na turnieju był rezerwowym i wystąpił tylko w zwycięskim 4:0 meczu rundy grupowej z Grenadą, kiedy to w 70. minucie zmienił Osmana Cháveza. W maju 2010 Reinaldo Rueda powołał Palaciosa do kadry na Mistrzostwa Świata w RPA.

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Johnny Palacios" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy