Judgment Day (2003)


WWE Judgment Day w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Judgment Day (2003)) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Judgment Day – zakończony cykl gal profesjonalnego wrestlingu produkowanych co maj w latach 1998-2009 (z wyjątkiem 1999) przez World Wrestling Entertainment i nadawanych na żywo w systemie pay-per-view. Pierwsza gala należała jednocześnie do cyklu In Your House i odbyła się wyjątkowo w październiku. W maju 1999 podczas gali Over the Edge zmarł Owen Hart, więc od przyszłego roku postanowiono przenieść ten cykl na maj i zastąpić Over the Edge. Po podziale WWE na brandy w 2002, dwa lata później Judgment Day stało się ekskluzywnym pay-per-view dla brandu SmackDown!. Od 2007 wszystkie gale stały się ponownie dostępne dla trzech brandów - Raw, SmackDown i ECW. Ostatnia gala odbyła się w 2009, zaś rok później Over the Limit zastąpiło cykl[1].

Spis treści

Lista gal | edytuj kod

Wyniki gal | edytuj kod

1998 | edytuj kod

Judgment Day: In Your House – gala wrestlingu wyprodukowana przez World Wrestling Federation (WWF). Odbyła się 18 października 1998 w Rosemont Horizon w Rosemont w stanie Illinois. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to dwudziesta piąta gala w chronologii cyklu In Your House, a także pierwsza w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się trzynaście walk, w tym cztery będące częścią niedzielnej tygodniówki Sunday Night Heat. W walce wieczoru o zawieszony WWF Championship zmierzyli się Kane i The Undertaker, gdzie sędzią specjalnym był Stone Cold Steve Austin, który w przypadku braku wyłonienia nowego mistrza zostałby zwolniony; walka zakończyła się bez rezultatu i Austin został zwolniony przez Mr. McMahona. Ponadto Ken Shamrock obronił WWF Intercontinental Championship pokonując Mankinda.

2000 | edytuj kod

Judgment Day (2000) – gala wrestlingu wyprodukowana przez World Wrestling Federation (WWF). Odbyła się 21 maja 2000 w Freedom Hall w Louisville w stanie Kentucky. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to druga gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się sześć walk. Walką wieczoru był 60-minutowy Iron Man match z sędzią specjalnym Shawnem Michaelsem, w którym Triple H pokonał The Rocka z wynikiem 6–5 i odebrał mu WWF Championship. Ponadto Shane McMahon pokonał Big Showa w Falls Count Anywhere matchu, zaś Chris Benoit obronił WWF Intercontinental Championship pokonując Chrisa Jericho w Submission matchu.

2001 | edytuj kod

Judgment Day (2001) – gala wrestlingu wyprodukowana przez World Wrestling Federation (WWF). Odbyła się 20 maja 2001 w ARCO Arena w Sacramento w Kalifornii. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to trzecia gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się dziewięć walk, w tym dwie będące częścią niedzielnej tygodniówki Sunday Night Heat. Walką wieczoru był No Holds Barred match o WWF Championship, gdzie Stone Cold Steve Austin zdołał pokonać The Undertakera i obronić mistrzostwo. Ponadto Kane pokonał Triple H w Chain matchu i odebrał mu WWF Intercontinental Championship, a Chris Jericho i Chris Benoit wygrali Tag Team Turmoil match wyłaniający pretendentów do WWF Tag Team Championship.

Tag Team Turmoil match

2002 | edytuj kod

Judgment Day (2002) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE). Odbyła się 19 maja 2002 w Gaylord Entertainment Center w Nashville w stanie Tennessee. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to czwarta gala w chronologii cyklu Judgment Day, a także pierwsza gala pay-per-view po zmianie nazwy federacji z World Wrestling Federation (WWF) w World Wrestling Entertainment.

Podczas gali odbyło się dziewięć walk, w tym jedna będąca częścią niedzielnej tygodniówki Sunday Night Heat. The Undertaker pokonał Hollywood Hulka Hogana i odebrał mu WWE Undisputed Championship. Prócz tego Triple H pokonał Chrisa Jericho w Hell in a Cell matchu, zaś Eddie Guerrero pokonał Roba Van Dama broniąc WWE Intercontinental Championship.

2003 | edytuj kod

Judgment Day (2003) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE). Odbyła się 18 maja 2003 w Charlotte Coliseum w Charlotte w stanie Karolina Północna. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to piąta gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się dziesięć walk, w tym jedna będąca częścią niedzielnej tygodniówki Sunday Night Heat. Walką wieczoru był Stretcher match o WWE Championship, w którym Brock Lesnar obronił mistrzostwo pokonując Big Showa. Kevin Nash pokonał Triple H przez dyskwalifikację, wskutek czego nie odebrał od niego World Heavyweight Championship, zaś Christian wygrał Battle Royal o przywrócony WWE Intercontinental Championship.

Battle Royal

2004 | edytuj kod

Judgment Day (2004) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE) dla zawodników z brandu SmackDown!. Odbyła się 16 maja 2004 w Staples Center w Los Angeles w Kalifornii. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to szósta gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się dziewięć walk, w tym jedna będąca częścią niedzielnej tygodniówki Sunday Night Heat. W starciu o WWE Championship John „Bradshaw” Layfield pokonał Eddiego Guerrero przez dyskwalifikację i nie odebrał od niego mistrzostwa. Prócz tego The Undertaker pokonał Bookera T w singlowej walce, zaś John Cena obronił WWE United States Championship pokonując Renégo Duprée.

2005 | edytuj kod

Judgment Day (2005) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE) dla zawodników z brandu SmackDown!. Odbyła się 22 maja 2005 w Target Center w Minneapolis w Minnesota. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to siódma gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się osiem walk, w tym jedna będąca częścią niedzielnej tygodniówki Sunday Night Heat. Walką wieczoru był „I Quit” match o WWE Championship, gdzie John Cena obronił tytuł pokonując Johna „Bradshaw” Layfielda. Oprócz tego Rey Mysterio pokonał Eddiego Guerrero przez dyskwalifikację, a Orlando Jordan pokonał Heidenreicha i obronił WWE United States Championship.

2006 | edytuj kod

Judgment Day (2006) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE) dla zawodników z brandu SmackDown!. Odbyła się 21 maja 2006 w US Airways Center w Phoenix w Arizonie. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to ósma gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się dziewięć walk, w tym jedna nietransmitowana w telewizji. Rey Mysterio pokonał Johna „Bradshaw” Layfielda i obronił World Heavyweight Championship w walce wieczoru. Oprócz tego The Great Khali pokonał The Undertakera w singlowej walce, zaś Booker T wygrał turniej King of the Ring 2006 pokonując w finale Bobby'ego Lashleya.

2007 | edytuj kod

Judgment Day (2007) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE). Odbyła się 20 maja 2007 w Scottrade Center w Saint Louis w stanie Missouri. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to dziewiąta gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się dziewięć walk, w tym jedna nietransmitowana w telewizji. John Cena zdołał pokonać The Great Khalego poprzez submission i obronić WWE Championship. Ponadto Montel Vontavious Porter pokonał Chrisa Benoita z wynikiem 2–0 w Two-out-of-three falls matchu i zdobył WWE United States Championship, zaś Edge pokonał Batistę i obronił swój World Heavyweight Championship.

2008 | edytuj kod

Judgment Day (2008) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE). Odbyła się 18 maja 2008 w Qwest Center Omaha w Omaha w stanie Nebraska. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to dziesiąta gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się osiem walk, w tym jedna nietransmitowana w telewizji. Walką wieczoru był Steel Cage match o WWE Championship, gdzie Triple H obronił mistrzostwo pokonując Randy'ego Ortona. Oprócz tego walka The Undertakera z Edgem o zawieszony World Heavyweight Championship zakończyła się bez rezultatu, a John Cena pokonał Johna „Bradshaw” Layfielda w starciu otwierającym galę.

2009 | edytuj kod

Judgment Day (2009) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację World Wrestling Entertainment (WWE). Odbyła się 17 maja 2009 w Allstate Arena w Rosemont w stanie Illinois. Emisja była przeprowadzana na żywo w systemie pay-per-view. Była to jedenasta i ostatnia gala w chronologii cyklu Judgment Day.

Podczas gali odbyło się osiem walk, w tym jedna nietransmitowana w telewizji. Edge zdołał pokonać Jeffa Hardy'ego w walce wieczoru gali i obronić World Heavyweight Championship. Prócz tego John Cena pokonał Big Showa, a Batista pokonał Randy'ego Ortona przez dyskwalifikację i nie odebrał od niego WWE Championship.

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

 1. Pay-Per-View Calendar. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-10-26].
 2. Judgment Day (1999) Venue. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 3. Judgment Day (1998) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 4. Judgment Day (2000) Venue. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 5. Judgment Day (2000) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 6. Judgment Day (2001) Venue. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 7. Judgment Day (2001) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 8. Judgment Day (2002) Venue. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 9. Judgment Day (2002) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 10. Judgment Day (2003) Venue. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 11. Judgment Day (2003) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 12. Judgment Day (2004) Venue. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 13. Judgment Day (2004) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 14. Judgment Day (2005) Venue. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 15. Judgment Day (2005) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2009-07-03].
 16. Judgment Day (2006) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 17. Judgment Day (2007) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 18. Judgment Day (2007) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 19. Judgment Day (2008) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 20. Judgment Day (2008) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 21. Judgment Day (2008) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 22. Judgment Day (2009) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 23. Judgment Day (2009) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 24. Judgment Day (2009) Main Event Synopsis. World Wrestling Entertainment. [dostęp 2011-07-19].
 25. Ed Williams III: London & Kendrick are golden; MNM are broken. WWE, 2006-05-21. [dostęp 2007-12-17].
 26. Brett Hoffman: A Good Old-Fashioned Fight. WWE, 2006-05-21. [dostęp 2007-12-17].
 27. Ed Williams III: Melina's night goes from bad to worse. WWE, 2006-05-21. [dostęp 2007-12-17].
 28. Brett Hoffman: Courageous In Defeat. WWE, 2006-05-21. [dostęp 2007-12-17].
 29. Ed Williams III: The Great Khali makes Undertaker rest in peace. WWE, 2006-05-21. [dostęp 2007-12-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-01-03)].
 30. Adam Martin: WWE Judgment Day dark match result. WrestleView, May 18, 2009. [dostęp March 28, 2014].
 31. Umaga def. CM Punk. WWE, May 17, 2009. [dostęp December 29, 2012].
 32. ECW Champion Christian def. Jack Swagger. WWE, May 17, 2009. [dostęp December 29, 2012].
 33. John Morrison def. Shelton Benjamin. WWE, May 17, 2009. [dostęp December 29, 2012].
 34. Intercontinental Champion Rey Mysterio def. Chris Jericho. WWE, May 17, 2009. [dostęp December 29, 2012].
 35. Batista def. WWE Champion Randy Orton by disqualification. WWE, May 17, 2009. [dostęp December 29, 2012].
 36. John Cena def. Big Show. WWE, May 17, 2009. [dostęp December 29, 2012].
 37. World Heavyweight Champion Edge def. Jeff Hardy. WWE, May 17, 2009. [dostęp December 29, 2012].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Judgment Day (2003)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy