Kacze opowieści (serial animowany 2017)


Kacze opowieści (serial animowany 2017) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest wersja przejrzana, która została oznaczona 2 maj 2021. Na przejrzenie oczekują zmiany w szablonach lub plikach, które są zawarte na tej stronie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kacze opowieści (ang. DuckTales) – serial animowany wytwórni Disney Television Animation[1], którego premierowa emisja w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się 12 sierpnia 2017 roku na kanale Disney XD od emisji odcinka Woo-oo!. Kolejne odcinki serialu są emitowane od 23 września 2017 roku[2]. Polska premiera serialu odbyła się 30 marca 2018 roku na kanale Disney Channel[3].

Kacze opowieści to reboot serialu animowanego o tym samym tytule z lat 1987–1990. Twórcy nowej wersji serialu podczas produkcji inspirowali się także komiksami o przygodach Sknerusa McKwacza i Kaczora Donalda autorstwa Carla Barksa, Dona Rosy oraz twórców włoskich komiksów Disneya[4].

Informacja o rozpoczęciu prac nad kontynuacją serialu nową wersją Kaczych opowieści została ogłoszona 25 lutego 2015 roku[5][6]. W przeciwieństwie do poprzedniej inkarnacji serialu, Kacze opowieści tworzone są w stylistyce przypominającej rysunki komiksowe. W serialu można ujrzeć obrazy inspirowane obrazami olejnymi stworzonymi przez Carla Barksa. Zmienione zostały także charaktery niektórych postaci, m.in. Hyzia, Dyzia i Zyzia, którzy w nowej wersji posiadają różniące się osobowości. Jednym z głównych bohaterów został również Kaczor Donald, który w oryginalnej wersji Kaczych opowieści wystąpił tylko w ośmiu odcinkach.

Podobnie jak poprzednik, serial cechuje się m.in. przygodami, poszukiwaniem skarbów, podróżami, zagadkami przeszłości i magią. Kacze opowieści zachowały również piosenkę czołówkową oryginalnej wersji, napisaną w 1987 roku przez Marka Muellera. Utwór DuckTales Theme na potrzeby nowej wersji został nagrany w odświeżonej aranżacji muzycznej. Amerykańskim wykonawcą piosenki jest Felicia Barton. W polskiej wersji wykonuje ją Jakub Jurzyk[7].

Pierwszy sezon serialu składa się z 21 odcinków 22-minutowych oraz 2 odcinków 44-minutowych[8]. Disney potwierdził również informacje o produkcji drugiego sezonu. W maju 2018 roku regularna emisja serialu została przeniesiona na antenę amerykańskiego Disney Channel[9]. We wrześniu 2018 został potwierdzony trzeci sezon serialu[10].

Spis treści

Fabuła

Po dziesięciu latach nieodzywania się do siebie, Sknerus McKwacz ponownie jednoczy się z Kaczorem Donaldem i jego siostrzeńcami – Hyziem, Dyziem i Zyziem, którzy przeprowadzają się do rezydencji McKwacza. Pojawienie się przybyszów przywraca Sknerusowi żądzę przygody i wraz z rodziną powraca na szlak wypraw w celu odnalezienia najrozmaitszych skarbów. Jednocześnie siostrzeńcy wraz ze swoją nową przyjaciółką Tasią próbują odkryć prawdę, dlaczego Sknerus i Donald przestali się spotykać i wyruszać na przygody.

Bohaterowie z serialu

Główne postacie

 • Sknerus McKwacz (oryg. Scrooge McDuck) – kaczor szkockiego pochodzenia; wujek Donalda i Delli oraz wujeczny dziadek Hyzia, Dyzia i Zyzia. Najbogatszy kaczor świata mieszkający w rezydencji na wyspie w pobliżu Kaczogrodu. Swoją pierwszą dziesięciocentówkę zarobił w dzieciństwie pracując jako pucybut w Glasgow, co zmotywowało go, by wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. W przeszłości poszukiwał skarbów i przygód wraz ze swoimi siostrzeńcami – Donaldem i Dellą. W wyniku zaginięcia Delli, Sknerus zaprzestał przygód, prowadząc nudne życie zwykłego biznesmena. Nie był zachwycony, kiedy Donald wrobił go w opiekę swych wujecznych wnuków na kilka godzin. Późniejsze kłopoty sprawione przez siostrzeńców oraz Tasię przypomniały jednak Sknerusowi jego własne przygody, przez co podjął decyzję o powrocie do poszukiwań skarbów. Pomimo powierzchowności zgryźliwego odludka kryje sobie ciepło, uczciwość i pracowitość i nie przejmuje się opinią ludzi. Jednocześnie jest chorobliwie skąpy i po macoszemu traktuje swoje public relations. Bywa staroświecki i nie znosi swych urodzin. Najbardziej na świecie nienawidzi świętego Mikołaja. W serialu pokazano, często jako żart, że jest absurdalnie stary. W oryginalnej wersji językowej mówi ze szkockim akcentem.
 • Hieronim „Hyzio” Kaczor (oryg. Hubert „Huey” Duck) – najstarszy (o kilka sekund) z rodzeństwa, syn Delli i siostrzeniec Donalda, ubrany na czerwono. Najmądrzejszy i najlepiej zorganizowany ze swoich braci. Należy do organizacji Młodych Skautów i korzysta z uzupełnianego przez siebie Poradnika Młodego Skauta. Bracia nie rozumieją jego ułożonego trybu życia. Z pociągu do wiedzy ma zamiłowanie do niecodziennych rzeczy i momentami sprawia wrażenie dziwaka. Mimo to ze wszystkich trojaczków jest najbardziej nerwowy i łatwo wpada w szał.
 • Dionizy „Dyzio” Kaczor (oryg. Dewford „Dewey” Duck) – środkowy pod względem wieku z rodzeństwa, syn Delli i siostrzeniec Donalda, ubrany na niebiesko. Uwielbia przygody i dalekie podróże oraz marzy o pełnych niebezpieczeństw wyprawach po skarby. Uważa siebie za oczywistego przyszłego następcę Sknerusa na jego podróżniczym szlaku. Jest bardzo beztroski i nierozważny, a jego żądza wzbudzania zainteresowania irytuje braci. Z całej trójki najbardziej przyjaźni się z Tasią.
 • Zygmunt „Zyzio” Kaczor (oryg. Llewelyn „Louie” Duck) – najmłodszy (o kilka sekund) z rodzeństwa, syn Delli i siostrzeniec Donalda, ubrany na zielono. Leniwy i egoistyczny, próbujący osiągać swoje cele jak najmniejszym kosztem. Ze Sknerusem łączy go miłość do pieniędzy oraz umiejętność pływania w nich. Z całej trójki jest najbardziej emocjonalny. Nienawidzi swojego prawdziwego imienia i robi wszystko, by zwracano do niego zdrobnieniem. W drugim sezonie z inspiracji Sknerusa zakłada własny biznes Zyzio sp. z o.o. (oryg. Louie Inc.), który zostaje zamknięty jako kara za negatywne konsekwencje jego podróżowania w czasie.
 • Tasia Van Der Kwak (oryg. Webbigail „Webby” Vanderquack) – kaczka brytyjskiego pochodzenia; wnuczka pani Dziobek, z którą mieszka w rezydencji McKwacza. Tasia uwielbia przygody i interesuje się historią klanu McKwacz. Jej idolami są Sknerus i Donald, których uważa za największych poszukiwaczy przygód w historii. Wychowana została na niesamowitego wojownika, jednak żyjąc przez lata w izolacji ma poważne braki w kontaktach międzyludzkich. Dość szybko zaprzyjaźnia się z siostrzeńcami, których z początku przerażała. Początkowo zwracała się do Sknerusa pan McKwacz, jednak po pewnym czasie ten uznał, by mówiła do niego wujek Sknerus.
 • Kaczor Donald (oryg. Donald Duck) – siostrzeniec Sknerusa, brat Delli i wujek Hyzia, Dyzia i Zyzia, z którymi mieszkał na łodzi w porcie Kaczogrodu. W przeszłości wyruszał na wyprawy ze swoim wujkiem i siostrą, ale po zaginięciu Delli, zerwał kontakt ze Sknerusem na dekadę. Z tego powodu był wyjątkowo nadopiekuńczy wobec swoich siostrzeńców, których wychowuje, odkąd byli jajkami. Z powodu rozmowy o pracę niechętnie zostawił ich pod opieką Sknerusa. Po przygodzie z Atlantydą Donald pozwala na swobodę Hyziowi, Dyziowi i Zyziowi i wraz z nimi przeprowadza się do rezydencji McKwacza. Stara się jednak być niezależny od Sknerusa i mieszka wciąż na swej łodzi w basenie rezydencji. Z czasem wybacza Sknerusowi jego winy i godzi się z nim. Jest wyjątkowo pechowy i często dostaje napadów szału, jednocześnie jest głosem rozsądku w swej rodzinie, staje w obronie bliskich z narażeniem życia i ma przebłyski sprytu. Ma wadę wymowy, która sprawia, że mało kto go rozumie. Nie cierpi swych kuzynów Gogusia i Dziobasa. W dzieciństwie był grunge’owcem. Będąc na studiach tworzył z José i Panchitem zespół muzyczny Trzej Caballeros (oryg. The Three Caballeros).
 • Śmigacz McKwak (oryg. Launchpad McQuack) – kaczor; pracownik Sknerusa McKwacza. Początkowo był jego szoferem limuzyny, ale później również został pilotem. Pracuje także jako drużynowy w Młodych Skautach. Śmigacz wielokrotnie ma problemy z poprawnym lądowaniem i powoduje „kraksy”. Nie jest zbytnio inteligentny. Mimo tego jest pozytywnie nastawiony do życia i nie przejmuje się porażkami. Gigantyczny fan serialu Przygód Agenta Kupra, który oglądał w dzieciństwie. Za swego najlepszego przyjaciela uważa Hyzia. Do Sknerusa zwraca się pan McKwa. W przeszłości był w związkach z różnymi kobietami, których losy są owiane tajemnicą.
 • Bentina Dziobek (oryg. Bentina Beakley) – kaczka brytyjskiego pochodzenia; gosposia w rezydencji McKwacza, babcia Tasi. W przeciwieństwie do większości mieszkańców rezydencji McKwacza, twardo stąpa po ziemi. Udziela rad Sknerusowi i jego rodzinie. Nie cierpi, kiedy Sknerus traktuje ją jak sekretarkę. Odznacza się ogromną siłą. W przeszłości działała w organizacji C.H.I.C.H.O.S.Z.A. (oryg. S.H.U.S.H.) jako szpieg pod kryptonimem Agentka 22.
 • Della Kaczka (oryg. Della Duck) – siostrzenica Sknerusa, siostra Donalda, matka Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jako pilotka nosi lotniczy mundur. W przeszłości wyruszała na wyprawy wspólnie ze Sknerusem i Donaldem. Z całej trójki była najbardziej żądna przygód, ale także uparta i nieodpowiedzialna. Widząc już wszystko na świecie chciała odkrywać kosmos, mimo tego że jej dzieci miały niedługo się wykluć. Wykradła Włócznię Selene (oryg. Spear of Selene), rakietę zbudowaną w tajemnicy przez Sknerusa jako prezent dla niej i odbyła lot kosmiczny. Podczas burzy kosmicznej kontakt z rakietą się urywa i słuch o Delli ginie. Przeżyła jako rozbitek na Księżycu, lecz nie jest w stanie skontaktować się z Ziemią i utraciła lewą nogę. Po dziesięciu latach na Księżycu udaje jej się dolecieć na Ziemię i zjednoczyć się z rodziną. Od tego czasu uczy się bycia matką. W dzieciństwie Donald nazywał ją Dumbellą. W mniejszym stopniu niż Donald miewa napady szału.

Postacie drugoplanowe

 • Kurak Diodak (oryg. Gyro Gearloose) – kurak; szalony naukowiec i wynalazca, który pracuje w laboratorium znajdującym się pod skarbcem Sknerusa. Jest gburowaty i ma ogromne ego, co odbija się na jego umiejętnościach społecznych. Wielokrotnie narzeka na swoich podwładnych oraz warunki pracy.
 • Robokwak / Hydrant Cyfron Pisanko-Cabrera (oryg. Gizmoduck / Fenton Crackshell-Cabrera) – kaczor latynowskiego pochodzenia; stażysta i asystent badawczy, który współpracuje z Diodakiem. W tajemnicy strzeże porządku w mieście jako Robokwak. W życiu prywatnym jest bardzo gamoniowaty i niekiedy bezmyślny. Mieszka z matką. Jego przodek był szeryfem w czasach Dzikiego Zachodu i tak samo jak on był tak samo naiwny i gapowaty. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji serialu, jego upierzenie ma brązowy, a nie biały kolor.
 • Lena – kaczka; siostrzenica Magiki De Czar, która wbrew własnej woli pomaga jej wykraść pierwszą dziesięciocentówkę Sknerusa. Zaprzyjaźnia się z Tasią, co próbuje bezwględnie wykorzystać Magika. Później okazuje się, że naprawdę powstała z resztek cienia Magiki, podczas jej bitwy ze Sknerusem 15 lat temu, i przyjęła formę kaczątka. Przez jakiś czas była w formie zjawy, jednak po seansie spirystycznym przeprowadziła się do domu Wioli[11]. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści.
 • Wiola Koliber (oryg. Violet Sabrewing) – zapylaczka fioletowa; przyjaciółka Tasi. Przez całe życie była racjonalna i nie wierzyła w zjawiska nadprzyrodzone. Do inwazji cieni wywołanej przez Magikę zaczyna się interesować magią. Podczas wizyty w kaczogrodzkiej bibliotece poznaje Tasię i umawia się spotkanie w rezydencji McKwaczów. Lena podejrzewała ją o złe intencje i współpracę z Magiką, wkrótce cała trójka się zaprzyjaźniła się. Od tego czasu Lena mieszka w domu Wioli, by ta miała na nią oko i studiowała związane z nią magiczne anomalie[11]. Jest wychowywana przez gejowską parę[12]. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści; pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[13].
 • Cezar (oryg. Duckworth) – pies; zmarły przed laty lokaj Sknerusa. Był podziwiany przez Granita Forsanta i Mamę Be za talent do tworzenia imprez towarzyskich. Podczas przyjęcia urodzinowego swego pracodawcy jego duch został przywołany przez Biesa Belzebuba (oryg. Blackheart Beagle) do świata żywych i od tej pory mieszka w rezydencji, z czego średnio zadowolona jest pani Dziobek.
 • Roksana Pierzyna (oryg. Roxanne Featherly) – zielonopióra kaczka; kaczogrodzka reporterka telewizyjna. Ma dość nachalne usposobienie i lubi manipulować reportażami, by wyszło na korzyść telewizji. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści.
 • oficer Cabrera – kaczka latynoskiego pochodzenia; policjantka, matka Hydranta. Jej nieustępliwość w pracy kontrastuje ze spędzaniem wolnego czasu na nałogowym oglądaniu telenowel w telewizji. Początkowo jest rozczarowana dotychczasowym życiem zawodowym Hydranta, potem jest dumna, gdy ten osiąga sukces jako Robokwak. Mówi z latynoamerykańskim akcentem i wtrąca do zdań hiszpańskie słowa. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji serialu, jej upierzenie ma brązowy kolor jak u Hydranta i jest dużo młodsza.
 • Wolframik (oryg. Little Bulb) – mały robot-pomocnik stworzony przez Diodaka, posiadający żarówkę w miejsce głowy. Początkowo użyto zbyt silnej żarówki, przez co stał się zły, ale jego twórcy udało się ją wymienić na właściwą.
 • Bezgłowy Człowiek-Koń Maniek (oryg. Manny the Headless Man-Horse) – stwór o wyglądzie bezgłowego konia, który w przeszłości walczył ze Sknerusem. Przypadkowo został ożywiony przez Zyzia i w wyniku walki z kaczkami, zyskuje głowę z posągu Sknerusa. Wdzięczny za to, odchodzi w nieznane. Później zostaje zatrudniony przez Diodaka jako stażysta w jego laboratorium. Porozumiewa się za pomocą kopyt wystukując alfabet Morse’a. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści.
 • porucznik Penumbra – kosmitka; prawa ręka generała Lunarisa. Chłodna i pozbawiona humoru wojowniczka. Od samego początku uważa Dellę za intruza i podczas jej prób wydostania się z Księżyca chce ją zabić. Della nie wie o tym i uważa Penumbrę za przyjaciółkę. Gdy Della opuszcza Księżyc dociera do niej, że nie była zła i jest zaskoczona planem Lunarisa uczynienia Delli w oczach ich pobratymców zdrajczyni i podbicia Ziemi.
 • Złotka O’Gilt (oryg. Goldie O’Gilt) – kaczka; dawna miłość Sknerusa. W czasach młodości wspólnie ze Sknerusem była poszukiwaczką przygód. Oboje są przeciwnościami – o ile Sknerus stara być się uczciwy, to Złotka ma skłonności do kradzieży i nieetycznych działań.
 • Ćwierkules (oryg. Storkules) – bocian greckiego pochodzenia; półbóg, syn Zeusa mieszkający na Itakwace (oryg. Ithaquack) opisany w mitologii greckiej. Heros o szlachetnym sercu i sławiący się bohaterskimi uczynkami. Ubóstwia Donalda i uważa go za swojego najlepszego przyjaciela. W sezonie drugim zostaje wygnany przez Zeusa, by nauczył się odpowiedzialności i przeprowadza się do Kaczogrodu. Tam na początku wynajmował pokój w łodzi Donalda, który potem pomógł mu znaleźć mieszkanie. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści.
 • Agent Kuper / Drake Mallard (oryg. Darkwing Duck / Drake Mallard) – kaczor; początkujący aktor. Tak jak Śmigacz gigantyczny fan serialu Przygody Agenta Kupra, który zainspirował go w dzieciństwie do niepoddawania się mimo trudnych warunków. Przyjmuje rolę Agenta Kupra w filmowym reboocie, gdyż chce zainspirować inne dzieci w ten sam sposób co jego samego w dzieciństwie. Po anulowaniu filmu przez Sknerusa przekonany przez Śmigacza zostaje superbohaterem na poważnie. Jako miejsce swej działalności wybrał St. Canard. Nie przepada za Robokwakiem.
 • Kwacia Tapmajer (oryg. Gosalyn Waddlemeyer) – kaczka latynoskiego pochodzenia[14]. Prosi Agenta Kupra o pomoc w odnalezieniu jej dziadka. Po ocaleniu St. Canard decyduje się zostać sojuszniczką Agenta Kupra w walce z przestępczością. Pojawia się po raz pierwszy w trzecim sezonie[15].
 • Rysia Sówka (oryg. Zan Owlson) – sowa afroamerykańskiego pochodzenia[16] pochodząca z Myszogrodu; założycielka fundacji „Kuruj się Kurczę” (oryg. Change for Chicks). Była wiceprezes Konsorcjum Forsanta, gdzie była znacznie łagodniejsza od swego mocodawcy i milsza dla otoczenia. W biznesie stawia bardziej na relacje międzyludzkie niż na zysk. Próbowała uczynić Forsanta lepszym biznesmenem, jednak z powodu głupoty jej pracodawcy jej wysiłki szły na marne. Sfrustrowana pracą dla dziecinnych biznesmenów decyduje się na samodzielną działalność gospodarczą i zostaje burmistrzem w St. Canard. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści; pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[13].
 • Goguś Kwabotyn (oryg. Gladstone Gander) – gąsior; kuzyn Donalda, znany z posiadania ogromnego szczęścia. Jest to główny powód irytacji Sknerusa i Donalda, którym nie podoba się jak Goguś osiąga wszystkie swoje cele bez najmniejszego wysiłku i obaj go nienawidzą. Sprawia wrażenie aroganckiego, jednak jest serdeczny dla swej rodziny. Lubi Donalda, jednak nie przepada za Sknerusem.
 • Johnny i Randy – koguty; dwaj bracia-bliźniacy prowadzący telewizyjny reality show Imperium Otomańskie (oryg. Ottoman Empire), w którym prezentują otomany dla przeróżnych klientów.
 • panna Matylda Stempel (oryg. Miss Quackfaster) – kaczka; archiwistka w prywatnej bibliotece Sknerusa, znajdującej się w jego skarbcu. Pilnie strzeże rodzinnych archiwów swojego pracodawcy. Jedna z najdłużej pracujących osób zatrudnionych przez Sknerusa i jedna z niewielu przez niego ceniona. Dorabia jako bibliotekarka w kaczogrodzkiej bibiliotece.
 • Kaczor Dziobas (oryg. Fethry Duck) – kaczor; ekscentryczny kuzyn Donalda. Pracuje jako dozorca w tajnym podwodnym laboratorium Sknerusa, później decyduje się zostać naukowcem. Myśli, że Donald ma go za swego ulubionego kuzyna. W rzeczywistości Donald go nie znosi i tak jak Sknerus uważa go za szaleńca i czarną owcę w rodzinie. Nazywa siostrzeńców Donaldziątkami. W młodości był Młodym Skautem i do tej pory korzysta z Poradnika Młodego Skauta. Pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[13].
 • José Carioca – papuga brazylijskiego pochodzenia; przyjaciel Donalda i Panchita ze studiów, kiedy tworzyli zespół muzyczny Trzej Caballeros. Udawał przed nimi, że jest konsultantem światowej agencji podróży, kiedy tak naprawdę jest słabo zarabiającym stewardem. Pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[13].
 • Panchito Pistoles – kogut meksykańskiego pochodzenia; przyjaciel Donalda i José ze studiów, kiedy tworzyli zespół muzyczny Trzej Caballeros. Udawał przed nimi, że jest międzynarodową gwiazdą pop, kiedy tak naprawdę gra wyłącznie na przyjęciach urodzinowych dla dzieci. Marzy o światowej sławie piosenkarskiej. Pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[13].
 • Bubba (oryg. Bubba the Cave Duck) – kaczor; młody jaskiniowiec z czasów prehistorycznych. Pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[13].
 • Djinn – pies arabskiego pochodzenia; wojownik poszukujący należącej do jego rodu lampy dżina będącej w posiadaniu przez Sknerusa. Oparty na Dijonie z oryginalnych Kaczych opowieści. Pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[13].
 • Kaczka Daisy – kaczka; asystentka projektantki mody Emmy Glamour. Miłość Donalda, jako jedna z nielicznych bez problemów rozumie, co on mówi. Pojawia się po raz pierwszy w trzecim sezonie[17].
 • Goofy – pies; fotograf mieszkający w Spoonerville[18]. Pojawia się po raz pierwszy w trzecim sezonie[17].
 • Brygada RR (oryg. Rescue Rangers) – grupa zmodyfikowanych genetycznie gryzoni, które nabrały ludzkiej inteligencji; pojawiają się po raz pierwszy w trzecim sezonie[17].
 • Kit Chmurołap (oryg. Kit Cloudkicker) – niedźwiedź; kaskader z Fortu Suzette (oryg. Cape Suzette). Pojawia się po raz pierwszy w trzecim sezonie[17].
 • Molly Cunningham – niedźwiedzica; kaskaderka z Fortu Suzette (oryg. Cape Suzette). Pojawia się po raz pierwszy w trzecim sezonie[17].

Złoczyńcy

 • Granit Forsant / Bajduś Mortadela (oryg. Flintheart Glomgold / Duke Baloney) – kaczor południowoafrykańskiego pochodzenia; właściciel Konsorcjum Forsanta (oryg. Glomgold Industries), drugi na liście najbogatszych kaczorów świata. Arcywróg Sknerusa, który zdobył swoją fortunę na brandingu cudzych pomysłów oraz tworzeniu produktów tak tanio, jak to tylko możliwe. W dzieciństwie zarabiał jako pucybut w RPA i poczuł się urażony uwagami Sknerusa, będącego jego klientem. Od tej pory poświęca życie, by przebić Sknerusa pod każdym względem, m.in. kreując się na bardziej szkockiego od niego. Wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w latach 80. XX w. Jest uparty, dwulicowy i nie przyjmuje do siebie krytyki. Pozbawiony skrupułów, nie zawaha się zabić przeciwników czy nawet swych pracowników dla osiągnięcia celu. Skrzętnie ukrywa fakt, że jest Afrykanerem i wmawia opinii publicznej, że jest znacznie starszym niż w rzeczywistości Szkotem. Przez moment pracował u niego Donald, który ostatecznie stanął po stronie swej rodziny.
 • Bracia Be (oryg. The Beagle Boys) – rodzina psów-złodziei. Najbardziej znani przestępcy Kaczogrodu, noszą czarne maski i czerwone bluzy z dużymi literami „B”. Ich głównym celem jest włamanie się do skarbca Sknerusa McKwacza. Są dość nieudolni w wykonywaniu przestępstw i łatwo wpadają w kłopoty. Najbardziej aktywna jest trójka braci Be:
  • Bobas Be (oryg. Bigtime Beagle) – lider grupy. Najniższy i najszerszy z całej trójki. Jego plany są często idiotyczne, przez co przestępcy szybko trafiają w ręce policji. Próbuje bezskutecznie zaimponować Mamie Be.
  • Bysior Be (oryg. Bouncer Beagle) – potężny i muskularny Brat Be robiący za „mięśnie” w grupie. Zwykle kwestionuje sens planów Bobasa.
  • Buźka Be (oryg. Burger Beagle) – okropnie chudy, z wąsikiem. Jest bardzo małomówny i zwykle mamrocze.
 • Catherine[19] Mama Be (oryg. Catherine „Ma” Beagle) – matka braci Be i jednocześnie ich lider. Najbardziej kompetentna z szajki, wielokrotnie załamuje się z powodu nieudacznictwa swych synów. Jako laski używa łomu. Wnuczka Dziadka Be, założyciela klanu Be i inicjatora konfliktu ze Sknerusem, gdy ten udaremnił kradzież aktu własności Kaczogrodu.
 • Mark Dziobs (oryg. Mark Beaks) – żako; założyciel i dyrektor generalny firmy Wafel (oryg. Waddle). Młody miliarder z branży technologicznej, który bardziej troszczy się o swój wizerunek i popularność niż o swój majątek. Zarówno Sknerus, jak i Forsant nie znoszą go, choć czasami Sknerus jest chętny do ubicia interesów z Dziobsem. Także Dziobs wobec rywali biznesowych zachowuje się neutralnie. Największy wróg Robokwaka, którego chciał wykorzystać do własnych korzyści. Syn projektantki mody Emmy Glamour. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści. Parodia Marka Zuckerberga[20].
 • Magika De Czar (oryg. Magica De Spell) – kaczka; czarownica biegła we wszystkich rodzajach magii, mająca od lat zatarg z klanem McKwaczy. Popadła w konflikt ze Sknerusem, kiedy przez niego jej brat Edgar zmienił się w pozbawionego świadomości kruka. Magika nie była w stanie odwrócić zaklęć, wobec czego błagała Sknerusa, by pomógł jej złapać Edgara. Upajający się zwycięstwem Sknerus nie zrobił tego. Od tego czasu Magika chce się zemścić na Sknerusie i jego rodzinie[21]. W wyniku późniejszej bitwy ze Sknerusem na Wezuwiuszu została uwięziona w jego pierwszej dziesięciocentówce na 15 lat. Przez wieloletnie stosowanie magii ma niebieskozielone upierzenie. Gdy została drugi raz pokonana przez kaczki straciła moc, a jej upierzenie stało się białe. Musiała później pracować rozdając balony na przyjęciach urodzinowy dla dzieci, przez co chce wypowiedzieć im magiczną wojnę. Jest uznana za najgroźniejszego wroga Sknerusa, nawet gdy nie ma swych mocy. Oprócz tego próbuje odzyskać swą moc. Główna antagonistka pierwszego sezonu.
  • Edgar (oryg. Poe De Spell) – kaczor, brat-bliźniak Magiki[22], z którą wraz z nią terroryzował pewną wioskę. Podczas konfliktu Magiki ze Sknerusem, jedno z zaklęć odbiło się w stronę Magiki. Jednak, próbując uratować swoją siostrę, Edgar wskoczył na drogę wybuchu, w wyniku czego zamienił się w kruka. Nie pamiętając swojego poprzedniego życia, Edgar odleciał i od tamtej pory go nie widziano[21].
 • Kaczuch Kwik (oryg. Doofus Drake) – kaczor; jedno z najbogatszych dzieci w Kaczogrodzie. Fortunę odziedziczył po zmarłej babci, przez co zamienił się w psychopatę, który widzi wszystko i wszystkich jako swą własność, m.in. swoich rodziców uczynił swymi niewolnikami. Jest bardzo czuły na punkcie swej babci.
 • generał Lunaris – kosmita; przywódca mieszkańców ukrytego miasta na Księżycu. Pomaga Delli wydostać się z Księżyca oraz zaprzyjaźnić się z mieszkańcami Księżyca. W rzeczywistości była to uknuta przez niego intryga, by zrobić z niej w oczach jego pobratymców zdrajczynię i mieć pretekst do inwazji na Ziemię. Motywowane jest tym, że nie chce żyć w strachu jak jego ojciec i spowodować, by to inni bali się jego. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści. Główny antagonista drugiego sezonu.
 • Bracia Sęp – rada finansowa Sknerusa, składająca się z trójki sępów. Wspólnie podejmują decyzję o dalszych ruchach biznesowych firm Sknerusa. Są jeszcze bardziej skąpi niż Sknerus, czym zaskarbili jego zaufanie. W rzeczywistości są przewodniczącymi i założycielami organizacji K.R.U.K. (oryg. F.O.W.L.) dążącej do panowania nad światem[23]. Jeden z braci, Bradford pracował wcześniej jako księgowy C.I.C.H.O.S.Z.A., gdzie narzekał na zbytnie wydawanie pieniędzy. Jedne z postaci całkowicie stworzone na potrzeby nowych Kaczych opowieści. Główni antagoniści trzeciego sezonu.
 • Czarna Czapla (oryg. The Black Heron) – czapla; chemiczka i współzałożycielka K.R.U.K., największy wróg pani Dziobek podczas jej lat jako szpieg. Przygotowywała przepis na sok z gumijagód według średniowiecznej księgi, w czym przeszkodzili jej pani Dziobek i Sknerus w latach sześćdziesiątych. Wraca ponownie, tym razem mając robotyczną protezę ramienia[24].
 • Zeus – kaczor greckiego pochodzenia; król greckich bogów, mieszkający na Itakwace. Nienawidzi Sknerusa, który według niego zabiera mu wyznawców. Nie umie przegrywać i nie widzi powodu, by pomagać śmiertelnikom. Jedna z postaci całkowicie stworzona na potrzeby nowych Kaczych opowieści.
 • Don Karnagewilk rudy nieznanego pochodzenia; szef gangu Powietrznych Piratów (oryg. Air Pirates). Lubi przedstawiać się długo i efektownie oraz ma tendencję do wykonywania numerów muzycznych.
 • Negaduck / Mirek Szczupły (oryg. Negaduck / Jim Starling) – kaczor; aktor wcielający się tytułowego bohatera serialu Przygody Agenta Kupra. Wedle słów Śmigacza osobiście wykonywał wszystkie sztuczki kaskaderskie na planie serialu. Po anulowaniu serialu staje się zapomnianym aktorem, który cynicznie podchodzi do niewielkiej ilości fanów. Wściekły, że w filmowym reboocie Przygód Agenta Kupra zagra inny aktor – Drake Mallard, zamierza pozbyć się konkurenta i samemu przyjąć rolę. Na planie filmowym walczy w kostiumie Agenta Kupra z Drake’iem Mallardem, co kończy się eksplozją, w której prawdopodobnie ginie. Jednak wychodzi cało z wypadku, która zmienił barwy jego kostiumu i spowodował utratę zmysłów. Myśląc, że Drake Mallard był intrygantem chcącym go upokorzyć, przysięga mu zemstę.
 • John Kwakerfeller (oryg. John D. Rockerduck) – kaczor; bogaty dorobkiewicz z czasów Dzikiego Zachodu. Odwiedzał małe miasteczka, zaskarbiając ich zaufanie obietnicami inwestycyjnymi, by potem niepostrzeżenie je ograbić z najcenniejszych rzeczy i zostawić je, czyniąc z nich miasta widma[25]. Snobistyczny, próżny i traktujący wszystkich z góry. Spotkał Sknerusa i Złotkę, wówczas jeszcze jako poszukiwaczy złota. W przyszłości w Kaczogrodzie zostają założone włości nazwane od jego imienia[26]. Dożył do czasów współczesnych dzięki zainwestowania milionów dolarów na eksperymentalną technologię kriogeniczną, aby utrzymać go przy życiu, jednak szybko się postarzał po wyjściu ze stazy. Zyskał dawną młodość po zażyciu wody z źródła młodości[27]. W czasach współczesnych staje się agentem K.R.U.K[28]. Pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[13].
  • Jeeves – pies; ochroniarz Kwakerfellera. Jest potężnego wzrostu i ma metalowe zęby. W czasach współczesnych powraca jako cyborg. Pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[28].
 • Gąsia Skrzek (oryg. Gandra Dee) – gęś; agentka K.R.U.K. Punk rockowa naukowczyni, która początkowo pracowała dla Marka Dziobsa celem infiltracji laboratorium Diodaka. Hydrant był w niej zakochany do momentu, gdy okazało się, że pracuje dla Dziobsa. Mimo to nie wydaje się zła i jest w dobrych relacjach z Hydrantem. Pojawia się po raz pierwszy w drugim sezonie[28].
 • Fantomen (oryg. The Phantom Blot) – agent K.R.U.K., tajemnicza postać ubrana w czarną szatę. Drugi największy wróg Magiki De Czar. Nienawidzi magii z całego serca i pragnie wytępić wszystkie jej przejawy ze świata, po tym jak Magika De Czar zniszczyła jego rodzinną wioskę[29]. Działa pod przykryciem jako maskotka w Hali Grala (oryg. Funso’s Fun Zone)[28].
 • Stalowy Dziób (oryg. Steelbeak) – kogut; agent K.R.U.K. Dystyngowany złoczyńca-dżentelmen ubrany w biały garnitur. Imię pochodzi od jego metalowego dzioba. Pojawia się po raz pierwszy na przełomie drugiego i trzeciego sezonu[28].
 • Byk Bulba (oryg. Taurus Bulba) – byk; naukowiec pracujący dla Sknerusa, będący w rzeczywistości agentem K.R.U.K. Pojawia się po raz pierwszy w trzecim sezonie[30].

Obsada głosowa

Wersja polska

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Marek Robaczewski
Dialogi:

Adiustacja: Dariusz Kosmowski
Kierownictwo muzyczne:

Tekst piosenki: Filip Łobodziński
Nagranie dialogów: Łukasz Fober
Nagranie piosenki: Mikołaj Urbański
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Kaszuba
Udział wzięli:

 • Marek RobaczewskiSknerus McKwacz
 • Sebastian MachalskiHieronim „Hyzio” Kaczor
 • Mateusz WeberDionizy „Dyzio” Kaczor
 • Maksymilian MichasiówZygmunt „Zyzio” Kaczor
 • Magdalena KrylikTasia Van Der Kwak
 • Jarosław Boberek
  • Kaczor Donald,
  • Kłapdziób (odc. 37)
 • Bartosz MartynaŚmigacz McKwak
 • Joanna Węgrzynowska-CybińskaBentina Dziobek
 • Kamil Pruban
  • Kurak Diodak,
  • Buźka Be (sezon I)
 • Krzysztof Szczepaniak
  • Robokwak / Hydrant Cyfron Pisanko-Cabrera,
  • jeden z Młodych Skautów (odc. 16)
 • Julia Kołakowska-BytnerDella Kaczka
 • Tomasz Steciuk
  • Granit Forsant / Bajduś Mortadela,
  • Brat Be Longboardzista (odc. 4)
 • Krzysztof Cybiński
  • Catherine „Mama” Be,
  • Krzepki Jack (odc. 20),
  • Brudny But (odc. 20),
  • pasażer (odc. 32)
 • Maciej Więckowski
  • Bobas Be (sezon I, oprócz odc. 18),
  • Johnny z Imperium Otomańskiego (odc. 32, 46),
  • Gibbous (odc. 40),
  • Mark Dziobs (odc. 41, 52),
  • Kaczor Dziobas (odc. 47)
 • Krzysztof Rogucki
  • Buźka Be (sezon II),
  • pirat #5 (odc. 44),
  • kowboj (odc. 44),
  • Gral (odc. 45)
 • Mikołaj Klimek
  • Bysior Be (sezony I-II),
  • Kapitan Haker (odc. 1),
  • Toth-Ra (odc. 8),
  • potwór Charybdis (odc. 10, 31),
  • rybak (odc. 31),
  • burmistrz (odc. 32),
  • Mistyczna Koza (odc. 35),
  • Demonworth (odc. 45),
  • Bombie (odc. 46),
  • Gavin (odc. 46)
 • Szymon Roszak
  • Mark Dziobs (oprócz odc. 41, 52),
  • konferansjer (odc. 6),
  • jeden z Młodych Skautów (odc. 16),
  • Bobas Be (odc. 18),
  • Jeeves (odc. 32),
  • Gibbous (odc. 35-36),
  • pirat #1 (odc. 44)
 • Barbara Garstka
  • Lena,
  • Roksana Pierzyna
 • Monika Pikuła
  • Magika De Czar (oprócz odc. 5),
  • Czarna Czapla (odc. 17),
  • Kulawa Meg (dialogi) (odc. 20)
 • Wojciech Paszkowski
  • Cezar,
  • Negaduck / Mirek Szczupły (odc. 36),
  • reporter #2 (odc. 38),
  • Benjamin Frankloon (odc. 44)
 • Anna Szymańczyk
  • oficer Cabrera,
  • Selene (odc. 10, 31),
  • pani Jeden (odc. 28),
  • Zenith (odc. 34-35, 40)
 • Katarzyna KozakZłotka O’Gilt
 • Grzegorz Kwiecień
  • Ćwierkules,
  • B.O.D.E.K. (odc. 11),
  • ojciec Kaczucha (odc. 31),
  • Pan Zet (odc. 46)
 • Paulina Komenda
  • Rysia Sówka,
  • Penumbra (odc. 40),
  • Wiola Koliber (odc. 47)
 • Michał Podsiadło
  • Goguś Kwabotyn,
  • Johnny z Imperium Otomańskiego (odc. 3, 17),
  • Randy z Imperium Otomańskiego (odc. 3, 17, 46),
  • różowy Terra-firmian (odc. 5),
  • Usher (odc. 7),
  • Bulby (odc. 18),
  • Gral (odc. 28),
  • profesor Rhutt Betlah (odc. 29),
  • Duch obecnych Świąt (odc. 29),
  • generał Lunaris (odc. 30, 34-35, 47),
  • Kaczuch Kwik (odc. 41)
 • Mateusz Kmiecik
  • Kaczor Dziobas (odc. 25),
  • John Kwakerfeller (odc. 32),
  • Zeus (odc. 34)

oraz:

 • Janusz Wituch
  • Bradford Sęp,
  • Bentley Sęp,
  • jeden z piratów (odc. 20),
  • Dżentelmeni Be z Szóstej Dzielnicy (odc. 4),
  • Fergus McKwacz (odc. 21)
 • Agnieszka Fajlhauer
  • panna Matylda Stempel,
  • opiekunka (odc. 1a),
  • Gabby McNikczemson (odc. 1b),
  • Palus (odc. 35, 40, 47),
  • mama Kaczucha (odc. 41),
  • listonoszka (odc. 43)
 • Maksymilian BogumiłGPS (odc. 1a)
 • Jakub Szydłowski
  • piosenkarz szant (odc. 1b),
  • Ropuch Liu Hai (odc. 6),
  • Brzydki Troll (odc. 20)
 • Artur Kaczmarski
  • kierownik (odc. 2),
  • licytator (odc. 7)
 • Ewa Prus
  • Magika de Czar (odc. 5),
  • Amunet (odc. 8)
 • Przemysław Glapiński
  • Czerwony Terra-firmian (odc. 5),
  • krawiec (odc. 6),
  • Sokół Ponurak (odc. 7),
  • Sabaf (odc. 8)
 • Krzysztof Szczerbińskisprzedawca sprzętu (odc. 9)
 • Paweł Ciołkosz
  • Zeus (odc. 10, 47),
  • Negaduck / Mirek Szczupły (odc. 11, 39),
  • figurka POP! Agenta Kupra (odc. 11, 23),
  • pirat stażysta (odc. 20)
 • Marta Dobecka
  • klacz wodna Brita (odc. 12),
  • jedna z Młodych Skautek (odc. 16)
 • Marta Dylewska
  • klacz wodna Brena (odc. 12),
  • mama Kaczucha (odc. 16)
 • Sławomir Grzymkowski
  • kostium (odc. 11),
  • Nik Nokturne (odc. 13),
  • ojciec Kaczucha (odc. 16),
 • Sebastian PerdekKaczuch Kwik (odc. 16, 31)
 • Andrzej Chudy
  • Ludwig von Drake (odc. 17, 36),
  • reporter #3 (odc. 38),

i inni

Wykonanie czołówki:

Wykonanie piosenek:

Lektor: Artur Kaczmarski

Zwiastun serialu

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi: Agnieszka Farkowska
Udział wzięli:

Spis odcinków

Shorty

Na kanale Youtube’owym opublikowano Shorty serialu.

Seria komiksowa

Wraz z premierą nowej wersji Kaczych opowieści, amerykańskie wydawnictwo IDW wspólnie z Disneyem rozpoczęło wydawanie serii komiksów z bohaterami serialu. W przeciwieństwie do komiksów pojawiających się w czasopismach Kaczor Donald i Komiks Gigant, seria wydawnictwa IDW posługuje się tą samą wersją graficzną postaci i otoczenia stworzoną na potrzeby rebootu Kaczych opowieści.

Uwagi

 1. a b c d Odcinek 44-minutowy.
 2. Odcinek wyemitowany przedpremierowo 21 marca 2018 w Disney XD Scandinavia.
 3. Odcinek wyemitowany przedpremierowo 28 marca 2018 w Disney XD Scandinavia.
 4. Odcinek wyemitowany przedpremierowo 28 kwietnia 2019 w Disney Channel Nederland/Vlaanderen.
 5. Odcinek 90-minutowy

Przypisy

 1. Disney Authorship, Continuum, DOI10.5040/9781628928655.ch-001, ISBN 978-1-4411-7421-5 .
 2. RadosławR. Koch RadosławR., Nowa czołówka „Kaczych Opowieści”! Serial zadebiutuje 12 sierpnia w USA!, Kacza Agencja Informacyjna, 14 czerwca 2017 [dostęp 2017-11-18] .
 3. RadosławR. Koch RadosławR., Kacze Opowieści: Woo-oo! – polska premiera 30 marca!, Kacza Agencja Informacyjna, 11 lutego 2018 [dostęp 2018-02-13] .
 4. Carlo A.C.A. Montori Carlo A.C.A., DuckTales, woo-oo!: Intervista a Francisco Angones e Matt Youngberg, BadComics.it, 8 maja 2018 [dostęp 2018-09-22]  (wł.).
 5. Denise Petski: Disney XD To Reboot ‘Ducktales’ Animated Series For 2017 Launch. Deadline.com, 2015-02-25. [dostęp 2015-02-27].
 6. Adam Siennica: „Kacze opowieści” powracają! Będzie nowy serial! (pol.). naEKRANIE, 2015-02-26. [dostęp 2015-02-27].
 7. Czołówka i pierwsze 5 minut „Kacze Opowieści - Łuu-u!” (pol.). Wykop.pl.
 8. BeckyB. Fuller BeckyB., DuckTales Reboot Teaser Confirms Summer 2017 Premiere Date, Screen Rant, 7 grudnia 2016 [dostęp 2017-11-18]  (ang.).
 9. DuckTales, Disney ABC Press [dostęp 2018-05-13]  (ang.).
 10. RickR. Porter RickR., ‘Ducktales’ Renewed for Season 3 on Disney Channel | Hollywood Reporter, The Hollywood Reporter, 21 września 2018 [dostęp 2018-10-11]  (ang.).
 11. a b Frank Angones: Is Lena staying with the family at the manor, or is she coming and going like before? (ang.). Frank Angones and the Suspenders of Disbelief, 2019-09-10. [dostęp 2019-09-10].
 12. Disney’s ‘Ducktales’ Introduces Gay Dads (ang.). Gay Nation, 2020-04-14. [dostęp 2020-08-13].
 13. a b c d e f g h DuckTales - Season 2 Characters First Look SDCC 2018. Disney TV Animation News 2018-07-20. [dostęp 2018-09-20].
 14. Frank Angones: No, I use Latinx to describe myself too as it feels more inclusive in general to me (ang.). Frank Angones and the Suspenders of Disbelief, 2019-10-25. [dostęp 2019-10-28].
 15. “Rescue Rangers” Appearances and Much More Teased at “DuckTales” San Diego Comic Con 2019 Panel, LaughingPlace.com, 19 lipca 2019 [dostęp 2019-09-12]  (ang.).
 16. Frank Angones: Yes (ang.). Frank Angones and the Suspenders of Disbelief, 2019-10-26. [dostęp 2019-10-28].
 17. a b c d e “Rescue Rangers” Appearances and Much More Teased at “DuckTales” San Diego Comic Con 2019 Panel, LaughingPlace.com, 19 lipca 2019 [dostęp 2019-09-12]  (ang.).
 18. Frank Angones: OOC Goofy spoiler (ang.). Frank Angones and the Suspenders of Disbelief, 2019-10-26. [dostęp 2019-10-28].
 19. Frank Angones: Is Ma’s name really Catherine? Or is Glomgold just being weird (ang.). Frank Angones and the Suspenders of Disbelief, 2019-09-10. [dostęp 2019-09-10].
 20. Frank Angones: Why did you name him 'Mark Beaks' instead of 'Mark Duckerberg'? (ang.). Frank Angones and the Suspenders of Disbelief, 2017-09-24. [dostęp 2018-11-14].
 21. a b Brandon Zachary: DuckTales: The Truth Behind Magica's Hate For Scrooge Is DARK (ang.). CBR.com, 2021-03-09. [dostęp 2021-03-24].
 22. Radosław Koch: Martin Freeman Edgarem - opisy finałowych odcinków "Kaczych Opowieści" (ang.). Kacza Agencja Informacyjna, 2021-02-19. [dostęp 2021-02-19].
 23. Frank Angones: Were the Buzzard Brothers always intended to be the F.O.W.L. High Command? (ang.). Frank Angones and the Suspenders of Disbelief, 2019-09-12. [dostęp 2019-09-13].
 24. StevenS. Pirate StevenS., DuckTales Gummi Bears References, DuckTalks, 11 lipca 2018 [dostęp 2018-11-14]  (ang.).
 25. Ducktales’ Matt Youngberg and Francisco Angones Live at SDCC 2018. Marvel Entertainment 2018-07-21. [dostęp 2018-09-18].
 26. DuckTales - Duckburg Map Poster, Amazon [dostęp 2019-05-18] .
 27. Shamus Kelley: DuckTales Season 3 Episode 11 Review: The Forbidden Fountain of the Foreverglades! (ang.). Den of Geek, 2020-10-12. [dostęp 2020-11-24].
 28. a b c d e BrandonB. Zachary BrandonB., DuckTales: The Members of FOWL, Explained, CBR, 15 września 2019 [dostęp 2019-09-20]  (ang.).
 29. P. J. Melissa: DuckTales, Season 3 Episode 8: "The Phantom and the Sorceress!" (ang.). A Waltz Through Disney, 2020-09-24. [dostęp 2020-11-24].
 30. “Rescue Rangers” Appearances and Much More Teased at “DuckTales” San Diego Comic Con 2019 Panel, LaughingPlace.com, 19 lipca 2019 [dostęp 2019-09-12]  (ang.).
 31. Program TV Disney Channel na 2018-03-30 – ramówka, emisje – Sprawdź Online – programtv.naziemna.info, programtv.naziemna.info [dostęp 2018-02-08] .
 32. RadosławR. Koch RadosławR., Kacze Opowieści - szczegóły emisji na Disney Channel, Kacza Agencja Informacyjna, 9 marca 2018 [dostęp 2018-03-10] .
 33. a b c d e Radosław Koch: "Kacze opowieści" w listopadzie na Disney XD!. Kacza Agencja Informacyjna, 2019-10-12. [dostęp 2019-10-12].
 34. a b c d e Radosław Koch: "Kacze Opowieści" we wrześniu na Disney XD - szczegóły emisji. Kacza Agencja Informacyjna, 2019-09-17. [dostęp 2019-08-27].
 35. a b c d e Radosław Koch: Trzeci sezon "Kaczych Opowieści" we wrześniu w Polsce! (pol.). Kacza Agencja Informacyjna, 2020-08-03. [dostęp 2020-08-04].
 36. a b Radosław Koch: "Kacze Opowieści" powrócą z nowymi odcinkami także w USA! (pol.). Kacza Agencja Informacyjna, 2020-08-08. [dostęp 2020-08-09].
 37. Pobierz i inni, Matylda i Mikołaj debiutują, Daisy i Kwakerfe''ller powracają - opisy listopadowych odcinków "Kaczych Opowieści" [dostęp 2020-11-07] .
 38. Kaczor Donald, nr 9/2018.
 39. RadosławR. Koch RadosławR., Kaczor Donald 2018-11 - od dziś w sprzedaży - Barks, Jippes i naklejki [dostęp 2019-03-15] .
 40. Kaczor Donald, nr 6/2018.
 41. RadosławR. Koch RadosławR., Kaczor Donald 2018-10 – od dziś w sprzedaży – Vicar, Rodriques i Heymans, Kacza Agencja Informacyjna, 19 września 2018 [dostęp 2018-09-19] .
 42. Kaczor Donald, nr 5/2018.
 43. Kaczor Donald, nr 8/2018.
 44. RadosławR. Koch RadosławR., Kaczor Donald 2019-02 - od dziś w sprzedaży - Vicar i Jippes [dostęp 2019-03-15] .
 45. Kaczor Donald, nr 7/2018.
 46. RadosławR. Koch RadosławR., Kaczor Donald 2019-03 – od dziś w sprzedaży – Barks + Skłodowska-Curie, Kacza Agencja Informacyjna, 20 lutego 2019 [dostęp 2019-02-21] .
 47. RadosławR. Koch RadosławR., Kaczor Donald 2019-02 - od dziś w sprzedaży - Vicar i Jippes [dostęp 2019-03-15] .
 48. DuckTales #10 (Issue), Comic Vine [dostęp 2018-08-22]  (ang.).
 49. DuckTales #11 (Issue), Comic Vine [dostęp 2018-08-22]  (ang.).

Linki zewnętrzne

Kontrola autorytatywna (serial telewizyjny):
Na podstawie artykułu: "Kacze opowieści (serial animowany 2017)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy