Karabin K-3


Karabin K-3 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

K-3 – zaprezentowany w 1996 roku na targach Defendery International armeński karabin szturmowy zbudowany w układzie bullpup.

K-3 jest wersją karabinu szturmowego AK-74. Chwyt pistoletowy z mechanizmem spustowym przeniesiono przed gniazdo magazynka, a komora zamkowa została przedłużona do przodu do punktu w którym w AK-74 kończyło się łoże. Przed komorą zamkową zamocowano nowe łoże z tworzywa sztucznego. tył komory zamkowej zaopatrzono w trzewik oporowy, a jej lewą stronę w bakę (podpórkę podpoliczkową). K-3 posiada nowe mechaniczne przyrządy celownicze umieszczone na wspornikach lub celownik optyczny na wsporniku mocowanym do lewej strony komory zamkowej.

Mechanizmy wewnętrzne, a także mechanizm i dźwignia bezpiecznika-przełącznika rodzaju ognia pozostały niezmienione. Broń jest zasilana ze standardowych magazynków karabinu AK-74.

Karabin K-3 nie został oficjalnie przyjęty do uzbrojenia. Do 2000 roku wyprodukowano prawdopodobnie ok. 40 egzemplarzy tego karabinu. Były one testowane przez żołnierzy ormiańskich oddziałów specjalnych.

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Karabin K-3" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy