Katastrofa w przestworzach


Katastrofa w przestworzach w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Katastrofa w przestworzachserial dokumentalno-fabularny produkcji Cineflix (Francja/Kanada), ukazujący kulisy dochodzenia w sprawie katastrof lotniczych.

Program obecnie składa się z dwudziestu serii[1] (w Polsce emisja odcinków odbywa się na bieżąco[2]). Każdy z odcinków przedstawia historię zazwyczaj jednego, tragicznego lotu. Odtworzona zostaje atmosfera na pokładzie oraz napięcie towarzyszące pilotom w kokpicie. Dzięki zapisom z czarnych skrzynek następuje drobiazgowe ustalenie wszystkich szczegółów tragedii. Opis wydarzeń uzupełniają relacje pilotów, ekspertów lotnictwa (np. z National Transportation Safety Board) oraz ocalałych pasażerów i świadków zdarzeń.

Jeden z odcinków poświęcony był katastrofie polskiego rządowego samolotu Tu-154M, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Emisja | edytuj kod

Od 2003 roku, na antenie National Geographic Channel emitowane są premierowe odcinki serialu.

Od marca 2010 roku program jest nadawany także na antenie TV Puls i TV Puls 2 pod nazwą "Podniebny horror". W kolejnych latach rozpoczęto również emisje odcinków w telewizji TVS[potrzebny przypis], oraz w Stopklatka TV.

Pierwsza seria programu została wyemitowana w telewizji TVN w 2006 roku (premiera 31 lipca 2006, serial był emitowany w poniedziałki o godzinie 22:05[3]).

 Osobny artykuł: Lista odcinków serialu Katastrofa w przestworzach.

Przypisy | edytuj kod

  1. Lista odcinków programu na www.filmweb.pl.
  2. Zapowiedź serii 17 w National Geographic Channel.
  3. "Katastrofy w przestworzach" na antenie TVN.
Na podstawie artykułu: "Katastrofa w przestworzach" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy