Kenneth Bianchi


Kenneth Bianchi w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kenneth Alessio Bianchi (ur. 22 maja 1951 w Rochester) – amerykański seryjny morderca. Bianchi i jego kuzyn, Angelo Buono, są znani jako Dusiciele z Hillside. Razem zamordowali w latach 19771979 10 kobiet na terenie Los Angeles oraz Glendale. Bianchi w pojedynkę zabił jeszcze dwie kobiety w Bellingham.

Bianchi i Buono zwabiali ofiary do samochodu podając się za funkcjonariuszy policji w cywilu. Gdy te wsiadały, zabierali je do domu Buono, gdzie były godzinami gwałcone i torturowane. Gdy mieli dość, dusili ofiarę, aż ta nie skonała. Następnie wywozili ciała w odludne miejsca poza miastem.

Pod koniec lat 70. Bianchi i Buono pokłócili się, przez co Bianchi wyjechał z Los Angeles. Zamieszkał w Bellingham, gdzie znalazł pracę. Niedługo po przeprowadzeniu się do Bellingham, Bianchi zamordował dwie młode kobiety. Ofiary powiązano z jego osobą i niedługo później Bianchi został aresztowany. W czasie przesłuchania przyznał się, że jest mordercą z Los Angeles, wydał również wspólnika – swojego kuzyna.

Obaj zostali skazani na karę dożywocia, bez możliwości wcześniejszego wyjścia na wolność. Angelo Buono zmarł w 2002, Bianchi nadal odbywa swoją karę w więzieniu Washington State Penitentiary.

Podejrzewa się, że Bianchi mógł być tzw. Alfabetycznym mordercą – sprawcą niewyjaśnionych morderstw popełnionych w latach 1971–1973 w jego rodzinnym Rochester.

Ofiary Bianchiego | edytuj kod

Los Angeles Lokalizacja Los Angeles na mapie Stanów Zjednoczonych

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Kenneth Bianchi" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy