Kenneth McDuff


Kenneth McDuff w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kenneth McDuff (ur. 21 marca 1946 w Rosebud, zm. 17 listopada 1998 w więzieniu w Huntsville) – amerykański seryjny morderca zwany Miotlarzem; w latach 1966-1993 zamordował w Teksasie dziewięć osób - dwóch mężczyzn i siedem kobiet, w tym jedną w ciąży.

Po raz pierwszy skazano go na śmierć (na krześle elektrycznym) w latach 60. za trzy wcześniejsze morderstwa i gwałt. 6 sierpnia 1966 roku, zamordował troje nastolatków. Dziewczyna będąca jedną z ofiar, została wielokrotnie zgwałcona przez McDuffa. Wyroku śmierci na mordercy nie wykonano przez wzgląd na moratorium. Po zniesieniu kary śmierci wyrok został zamieniony na dożywocie. W 1990 roku został warunkowo zwolniony z więzienia, co okazało się błędem wymiaru sprawiedliwości. Kenneth chciał dalej zabijać, a Sarafię Parker zamordował zaledwie trzy dni po opuszczeniu więzienia.

W październiku 1991 porwał 21-letnią Regenę Moore. Na drodze natknął się na blokadę policyjną. Wtedy dziewczyna rozbiła przednią szybę w samochodzie, ale nie zdążyła uciec. Policjanci rozpoczęli pościg za autem Kennetha, ale pojazd zniknął im z oczu. Auto znaleziono następnego dnia, ale nie było w nim śladu Kennetha i dziewczyny. Pojazd był dokładnie wyczyszczony. Szczątki Regeny Moore odnaleziono dopiero we wrześniu 1998 roku, dwa miesiące przed egzekucją McDuffa. Ostatniego morderstwa McDuff dokonał w 1992. Wtedy popełnił błąd, gdyż 30 metrów od miejsca znalezienia zwłok ofiary stał porzucony samochód zarejestrowany właśnie na niego. W maju 1992 ujęto go w Kansas City. W tym czasie zdążył zmienić nazwisko i znaleźć pracę.

Sąd skazał "Miotlarza" na karę śmierci przez uśpienie zastrzykiem. Wyrok wykonano 17 listopada 1998. Jego ostatnie słowa brzmiały: ''Jestem gotowy, żebyście mnie uwolnili. Uwolnijcie mnie''.

Historia życia i zbrodni Kennetha McDuffa została dokładnie przedstawiona w książce Bad Boy from Rosebud autorstwa Gary'ego Lavergne'a [1].

Ofiary | edytuj kod

Waco Lokalizacja Waco, gdzie McDuff dokonał najwięcej morderstw

Przypisy | edytuj kod

  1. Nieznany, Final Meal Requests from Death Row Prisoners in Texas, Zeitgesit Orchestrator, 30 lipca 2007 [dostęp 2016-10-24] .
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Kenneth McDuff" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy