Kevin Anderson (tenisista)


Kevin Anderson (tenisista) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kevin Anderson (ur. 18 maja 1986 w Johannesburgu) – południowoafrykański tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa, olimpijczyk.

Spis treści

Kariera tenisowa | edytuj kod

W roku 2007 Anderson rozpoczął karierę zawodową. Początkowo startował w zawodach kategorii ITF Futures oraz ATP Challenger Tour. W rozgrywkach z cyklu ATP World Tour wygrał pięć tytułów. Anderson jest również trzynastokrotnym finalistą rozgrywek ATP World Tour, w tym US Open 2017 i Wimbledonu 2018.

Jako deblista Anderson wygrał jedne zawody kategorii ATP World Tour z czterech rozegranych finałów.

W roku 2008 Anderson reprezentował RPA w Pucharze Davisa. Odniósł wówczas pięć zwycięstw oraz jedną porażkę. Pokonał m.in. Jarkko Nieminena w rundzie przeciwko Finlandii. W 2011 roku zespół RPA z Andersonem w składzie był bliski awansu do grupy światowej, najwyższej klasy w turnieju. Południowoafrykańczycy przegrali w play-offach z Chorwacją 1:4, a Anderson zdobył dla drużyny punkt po zwycięstwie nad Ivanem Dodigiem.

W 2008 roku Anderson zagrał na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Z gry pojedynczej odpadł w II rundzie wyeliminowany przez Nicolasa Kiefera. Z gry podwójnej, w której tworzył parę z Jeffem Coetzeem, w I rundzie przegrał z parą Nicolás AlmagroDavid Ferrer.

W rankingu gry pojedynczej Anderson najwyżej był na 6. miejscu (16 lipca 2018), a w klasyfikacji gry podwójnej na 58. pozycji (17 listopada 2014).

Finały w turniejach ATP World Tour | edytuj kod

Gra pojedyncza (5–13) | edytuj kod

Gra podwójna (1–3) | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Kevin Anderson (tenisista)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy