Kevin Curren


Kevin Curren w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kevin Curren (ur. 2 marca 1958 w Durbanie) – amerykański tenisista, który do kwietnia 1985 roku reprezentował RPA, zwycięzca turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej i mieszanej.

Spis treści

Kariera tenisowa | edytuj kod

Jako zawodowy tenisista Curren występował w latach 1979–1993.

W grze pojedynczej wygrał 5 turniejów rangi ATP World Tour, a w 8 był finalistą. W 1984 roku awansował do finału wielkoszlemowego Australian Open, przegrywając w spotkaniu o tytuł z Matsem Wilanderem. W kolejnym sezonie osiągnął finał Wimbledonu, w którym poniósł porażkę z Borisem Beckerem.

W grze podwójnej Curren doszedł do 53 finałów, z których w 26 zwyciężył. W 1982 roku został mistrzem US Open, a tworzył parę ze Steve'em Dentonem. W meczu finałowym para Curren–Denton pokonała Victora Amayę i Hanka Pfistera.

Curren odnosił sukcesy również w grze mieszanej, w której 3 razy został triumfatorem rozgrywek wielkoszlemowych. Za każdym razem zwycięską parę tworzył z Anne Smith. W 1981 i 1982 roku byli najlepsi na US Open, a na Wimbledonie wygrali w 1982 roku.

W rankingu gry pojedynczej Curren najwyżej był na 5. miejscu (22 lipca 1985), a w klasyfikacji gry podwójnej na 3. pozycji (3 stycznia 1983).

Po zakończeniu kariery został kapitanem RPA w Pucharze Davisa.

Finały w turniejach wielkoszlemowych | edytuj kod

Gra pojedyncza (0–2) | edytuj kod

Gra podwójna (1–0) | edytuj kod

Gra mieszana (3–0) | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Kevin Curren" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy