Kościół Baptystyczny na Malcie


Na mapach: 35°54′30″N 14°29′27″E/35,908333 14,490833

Baptyści na Malcie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Kościół Baptystyczny na Malcie) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biblijny Kościół Baptystyczny Maltyzbór baptystyczny prowadzący działalność na Malcie, jeden z nielicznych kościołów protestanckich w tym kraju.

Historia | edytuj kod

Działalność kościoła została zapoczątkowana na Malcie w 1985 roku, gdy przybyło na wyspę małżeństwo Josefa i Jenny Mifsud celem założenia zboru. Przez pierwsze lata kościół spotykał się w wynajmowanych pomieszczeniach. W roku 1993 dzięki pomocy amerykańskich baptystów zakupiono działkę w Gżirze. Dziewięć miesięcy później – 14 kwietnia 1994 roku odbyło się nabożeństwo inauguracyjne w nowej kaplicy[1]. Obecnie kościół jest jednym z nielicznych zborów protestanckich na Malcie. Utrzymuje braterskie stosunki ze zborami w innych krajach, oraz pozostaje w luźnych, lecz dobrych relacjach z Europejską Federecją Baptystów.

Kościół prowadzi nabożeństwa w niedzielne poranki, szkółkę niedzielną, studium biblijne, spotkania dla młodzieży i studentów oraz inne spotkania w ciągu całego tygodnia. Działalność prowadzona jest zarówno w języku angielskim, jak i maltańskim.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. John Scerri: Gzira (ang.). malta-canada.com. [dostęp 2018-03-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-20)].
Na podstawie artykułu: "Kościół Baptystyczny na Malcie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy