Kościół Ewangeliczny „Misja Łaski”


Kościół Ewangeliczny „Misja Łaski” w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kościół Ewangeliczny „Misja Łaski”ewangelikalny związek wyznaniowy zarejestrowany w Polsce złożony z 4 zborów w: Warszawie, Krakowie, Gdańsku i we Wrocławiu[1]. Jest powiązany z denominacją pn. Greater Grace World Outreach (Światowa Misja Większej Łaski) z główną siedzibą w megakościele w Baltimore (USA), która posiada 567 zborów w 70 krajach. Większość z tych zborów znajduje się w Ameryce Północnej, Europie i Afryce[2].

Spis treści

Historia | edytuj kod

Na przełomie lat 50. i 60. XX wieku niewielki zbór baptystyczny, the Montsweag Baptist Church, w Wiscasset w stanie Maine w USA przechodził kryzys – licząc 12 aktywnych członków, z których część chciała zakończenia działalności. Pastorem tego zboru został Carl H. Stevens. W przeciągu kilku lat obumierająca wspólnota rozrosła się do 1000 osób. Działalność misyjna spowodowała powstanie zborów w 70 krajach świata.

W połowie lat 80. do Polski przybyła grupa misjonarzy ze zborów Greater Grace World Outreach z USA i Finlandii. Oficjalnie przebywali w kraju jako studenci uczący się języka polskiego, nieoficjalnie zajmowali się działalnością misjonarską. Pomimo kontroli Służby Bezpieczeństwa udało im się założyć filię swojej denominacji, która została oficjalnie zarejestrowana w 1990 r. Obecnie wspólnota w Polsce nosi nazwę „Kościół Ewangeliczny Misja Łaski”[3].

Doktryna | edytuj kod

Kościół traktuje Biblię jako zapisane Słowo Boga, które jest jedyną prawdą, zaś zbawienie za Boży dar dostępny dla wszystkich wierzących w Jezusa Chrystusa niezależnie od uczynków czy wyznania[4].

Przypisy | edytuj kod

  1. Kościoły MISJA ŁASKI w kraju i na świecie. Kościół Ewangeliczny Misja Łaski. [dostęp 2015-05-02].
  2. About GGWO. Greater Grace World Outreach. [dostęp 2015-05-02].
  3. Historia wspólnoty
  4. Doctrinal Statement. Greater Grace World Outreach. [dostęp 2015-05-02].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Kościół Ewangeliczny „Misja Łaski”" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy