Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1926


Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1926 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1926 – zawody w kombinacji norweskiej rozegrane w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, przeprowadzone 6 lutego 1926 roku w Lahti, w celu wyłonienia drugiego mistrza świata w kombinacji norweskiej.

Do zawodów przystąpiło 25 zawodników z 5 krajów (Norwegii, Finlandii, Szwecji, Niemiec i Czechosłowacji), z czego ostatecznie sklasyfikowano 23. sportowców.

Cztery pierwsze pozycje zajęli reprezentanci Norwegii – złoty medal zdobył Johan Grøttumsbråten, srebrny Thorleif Haug, brązowy Einar Landvik, a tuż za podium uplasował się Otto Aasen.

Wyniki konkursu | edytuj kod

Uwagi | edytuj kod

  1. a b c d e f g h i Skok zakończony upadkiem.
  2. Mimo ukończenia biegu Rath otrzymał za tę część rywalizacji 0 punktów.
  3. a b Brak danych czy Rath wziął udział w części skokowej – jego nota końcowa za całą kombinację norweską wynosi jednak 0 punktów, co oznacza, iż nie brał udziału w skokach, bądź, z nieznanych przyczyn, również za tę część, mimo startu w niej, nie otrzymał punktów.

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1926" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy