Komisarz Alex


Komisarz Alex w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Komisarz Alexpolski serial kryminalny, którego zdjęcia realizowane są w Łodzi, nadawany od 3 marca 2012 na antenie TVP1, oparty na austriacko-włoskim serialu Komisarz Rex (aus. Kommissar Rex, wł. Il commissario Rex).

Rolę serialowego Alexa na planie filmowym odgrywają trzy psy: Ivo – główny pies, czasem do scen akcji i kaskaderskich ujęć, Odi – pies do ujęć spokojnych i Wick – pies do scen akcji i kaskaderskich ujęć[1][2].

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, 16 marca 2020 roku Telewizja Polska podjęła decyzję o zawieszeniu realizacji serialu na czas nieokreślony[3]. Zdjęcia zostały wznowione w maju tego samego roku[4]

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Serial opowiada o śledztwach prowadzonych przez komisarza Marka Bromskiego (Jakub Wesołowski), jego psa Alexa oraz członków wydziału zabójstw łódzkiej policji. Bohaterowie zajmują się najpoważniejszymi sprawami kryminalnymi w mieście oraz województwie. Po tragicznej śmierci Bromskiego jego stanowisko obejmuje komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki). Gdy Orlicz musi wyjechać do Brazylii, jego obowiązki przejmuje komisarz Piotr Górski (Krystian Wieczorek).

Obsada | edytuj kod

Bohaterowie niewystępujący | edytuj kod

Spis serii | edytuj kod

 Zobacz też: Lista odcinków serialu Komisarz Alex.


Uwagi | edytuj kod

  1. Stan na 1 maja 2021 r.

Przypisy | edytuj kod

  1. Komisarz Alex. Pies na rolę – Styl – Newsweek.pl, filmy.newsweek.pl [dostęp 2017-11-15]  (pol.).
  2. Cała prawda o serialu „Komisarz Alex”! Tych psów jest, www.fakt.pl [dostęp 2017-11-15]  (pol.).
  3. AnnaA. Ryta AnnaA., Koronawirus. TVP wprowadza zmiany. Widzowie „Klanu” muszą uzbroić się w cierpliwość, teleshow.wp.pl, 16 marca 2020 [dostęp 2020-03-16]  (pol.).
  4. Komisarz Alex – sezon 15. Kiedy serial o niezwykłym psie powróci na antenę?, eska.pl, 13 stycznia 2021 [dostęp 2020-06-01]  (pol.).
  5. KOMISARZ ALEX, filmpolski.pl, 13 stycznia 2021  (pol.).

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Filmy i seriale w reżyserii Roberta Wichrowskiego
Na podstawie artykułu: "Komisarz Alex" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy