Konsultant (film krótkometrażowy)


Konsultant (film krótkometrażowy) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Konsultant (ang.: The Consultant) – amerykański film krótkometrażowy z 2011 roku produkcji Marvel Studios. Za reżyserię odpowiedzialny jest Leythum, a za scenariusz Eric Pearson. W rolach głównych występują: Clark Gregg i Maximiliano Hernández.

Przedstawia ona wydarzenia, jakie mają miejsce po filmach Incredible Hulk i Iron Man 2.

Krótkometrażówka została wydana na Blu-ray z filmem Thor 13 września 2011 roku[1].

Spis treści

Streszczenie fabuły | edytuj kod

Phil Coulson informuje Jaspera Sitwella, że Światowa Rada Bezpieczeństwa pragnie, aby Emil Blonsky został zwolniony z więzienia i przyłączony do inicjatywy Avengers. Jako że Nick Fury nie zgadza się z decyzją Rady, Coulson postanawia sabotować ten pomysł. Na spotkanie z Generałem Rossem, który odpowiada za pilnowanie Blonsky’ego, zostaje wysłany konsultant, którym jest Tony Stark. Coulson i Sitwell liczą na to, że ktoś tak arogancki, jak Stark, szybko rozwścieczy generała i ten jednak nie zgodzi się na uwolnienie Blonsky’ego. Następnego dnia Agent Coulson informuje Sitwella, że ich plan zadziałał.

Obsada | edytuj kod

Produkcja | edytuj kod

Podczas San Diego Comic-Con 2011, Marvel ogłosił, że do wydania Blu-ray filmu Thor. W sierpniu poinformowano, że za reżyserię krótkometrażówki odpowiedzialny jest Leythum, a za scenariusz Eric Pearson oraz Clark Gregg powtórzy swoją rolę jako agent Coulson[2]. Swoją filmową rolę powtórzył również Maximiliano Hernández jako agent Sitwell, a Robert Downey Jr. jako Tony Stark / Konsultant, William Hurt jako Thaddeus Ross i Tim Roth jako Emil Blonsky / Abomination pojawili się w krótkometrażówce, dzięki archiwalnym materiałom z filmów[3].

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Thor [Blu-Ray (pol.). DVDMax.pl. [dostęp 2015-02-23].
  2. a b Marc Storm: MARVEL ONE-SHOTS: EXPANDING THE CINEMATIC UNIVERSE (ang.). marvel.com. [dostęp 2011-08-02].
  3. a b c d e FIRST IMPRESSION: THOR 3D BLU-RAY SPECIAL FEATURES (ang.). IGN. [dostęp 2011-08-29].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Konsultant (film krótkometrażowy)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy