Krwawa masakra w Hollywood


Krwawa masakra w Hollywood w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krwawa masakra w Hollywood (Toolbox Murders) – amerykański horror filmowy w reżyserii Tobe’a Hoopera. Premiera filmu miała miejsce 1 listopada 2003 w Hollywood w stanie Kalifornia (USA). Remake thrillera The Toolbox Murders z 1978 roku.

Film opowiada historię młodego małżeństwa, które wprowadza się do obskurnego apartamentowca w Kalifornii. Zaraz po ich wprowadzeniu, w wieżowcu zaczyna dochodzić do serii mordów.

Spis treści

Obsada | edytuj kod

Odbiór | edytuj kod

Film zebrał mieszane recenzje. Staci Layne Wilson, dziennikarka współpracująca z witryną Horror.com, uznała Krwawą masakrę w Hollywood za „najlepszy projekt, jaki Tobe Hooper nakręcił od lat”.[1] Albert Nowicki (filmweb.pl) pisał: „Trudno nie odnieść wrażenia, że Krwawa masakra w Hollywood uparcie nie wykorzystuje potencjału, jakim operuje. Ilekroć zdaje się, że na przecież nieźle reżyserowaną przez Hoopera sekwencję można by zrzucić prawdziwą bombę w postaci przewrotnej intrygi i dreszczy emocji, nie dochodzi to do skutku, a głodnej wrażeń publice pozostaje obejść się smakiem.”[2]

Przypisy | edytuj kod

  1. Wilson, Staci Layne (2005-03-13). „Toolbox Murders (DVD)”. horror.com. (ang.) [dostęp 2016-01-21].
  2. Nowicki, Albert (2012-08-07). „Masakra narzędziami bez narzędzi”. filmweb.pl. [dostęp 2016-01-21].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Krwawa masakra w Hollywood" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy