Krymtepłycia Mołodiżne


Krymtepłycia Mołodiżne w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krymtepłycia Mołodiżne (ukr. Футбольний клуб «Кримтеплиця» Молодіжне, Futbolnyj Kłub "Krymtepłycia" Mołodiżne; ros. «Крымтеплица» Молодёжное, krym. Krımteplitsa) - ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Mołodiżne w rejonie symferopolskim w Republice Autonomicznej Krymu. Założony w roku 1999.

Występował do 2013 roku w rozgrywkach ukraińskiej Pierwszej Lihi.

Spis treści

Historia | edytuj kod

Chronologia nazw:

  • 1999–...: Krymtepłycia Mołodiżne (ukr. «Кримтеплиця» Молодіжне)

W 1999 roku[1] dyrektor generalny Rolniczej Spółki z o.o. "Krymtepłycia" (ukr. СТОВ "Кримтеплиця") Ołeksandr Wasyljew, wielki fan piłki nożnej, zdecydował założyć klub piłkarski, który reprezentowałby nie tylko przedsiębiorstwo ale i byłby wizytówką podmiejskich miejscowości Agrarne i Mołodiżne.

Tak powstał klub Krymtepłycia Mołodiżne. W latach 2000 i 2001 klub został 2-krotnym Mistrzem Ukrainy spośród zespołów wiejskich, a w 2001 roku - brązowym medalistą Mistrzostw Krymu. Już w 2002 roku klub został Mistrzem Krymu. Klub wtedy miał status amatorski!

W 2003 roku Krymtepłycia Mołodiżne zgłasza się do rozgrywek w Drugiej Lidze. Trenerem zostaje Ołeh Łutkow. Wyniki debiutu: 3 miejsce w sezonie 2003/04. W następnym sezonie 2004/05 klub pobił nowy rekord – 34 (!) mecze bez porażek i awansował do Pierwszej Lihi, w której występuje od sezonu 2005/06. Dwóch piłkarzy (Roman Wojnarowski i Anton Monachow) w składzie studenckiej reprezentacji Ukrainy w piłce nożnej zostało zwycięzcami światowej Uniwersjady w Tajlandii w 2007 roku. Za takie zasługi nagrodzono tytułami Mistrz Sportu Klasy Międzynarodowej.

Po zakończeniu sezonu 2012/13 klub postanowił zrezygnować z występów w Pierwszej Lidze i skierować działalność klubu na wychowanie młodych piłkarzy[2]

Sukcesy | edytuj kod

2006/07 2007, 2010

Trenerzy | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Ukraine - List of Foundation Dates - RSSSF
  2. "Крымтеплица" снимается с Чемпионата Украины - UA-Футбол

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Krymtepłycia Mołodiżne" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy