Krystyna Jędralska


Krystyna Jędralska w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krystyna Jędralskapolska ekonomistka, dr hab. nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny Kolegium Zarządzania, Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach[1].

Życiorys | edytuj kod

Obroniła pracę doktorską, 31 maja 1993 habilitowała się na podstawie dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Zachowania przedsiębiorstw w sytuacjach niepewnych i ryzykownych[1]. 20 maja 2005 nadano jej tytuł profesora w zakresie nauk ekonomicznych[1]. Objęła funkcję profesora zwyczajnego w Śląskiej Międzynarodowej Szkole Handlowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Kolegium Zarządzania, Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, a także w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach[1].

Była dyrektorem w Śląskiej Międzynarodowej Szkole Handlowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i dziekanem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach[1].

Publikacje | edytuj kod

  • 2005: Controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem – nowe wyzwania. Część I[1]
  • 2005: Controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem – nowe wyzwania. Część II[1]
  • 2006: Adaptacyjno-koordynacyjna funkcja controllingu[1]

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d e f g h i j k Prof. dr hab. Krystyna Jędralska, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2019-12-19] .
Na podstawie artykułu: "Krystyna Jędralska" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy