Krzysztof Chrobak


Krzysztof Chrobak w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krzysztof Chrobak (ur. 3 października 1957 w Warszawie) – polski trener piłkarski.

Życiorys | edytuj kod

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Karierę trenerską rozpoczynał na stanowisku szkoleniowca zespołu trampkarzy Orła Warszawa. Prowadził także zespół Polonii Warszawa (roczniki 95 i 96), a następnie drużyny juniorów Polfy, Hutnika i Polonii Warszawa. W listopadzie 2002 objął pierwszy zespół Polonii. Miał krótki okres pracy w Zniczu Pruszków, z którym przegrał baraże o prawo gry w 2. lidze. Do ekstraklasy wrócił jako asystent Macieja Skorży w Amice Wronki. Od listopada 2005 prowadził ten zespół samodzielnie osiągając z nim czwarte miejsce w lidze. W późniejszym czasie odrzucił propozycję Lecha Poznań, który chciał, by został asystentem trenera Franciszka Smudy.

Następnie współpracował w Zagłębiu Lubin z Edwardem Klejndinstem. 21 sierpnia 2006 zastąpił Dariusza Kubickiego w roli pierwszego trenera Górnika Łęczna. 17 października 2008 został zwolniony za porozumieniem stron.

Od 1 lutego 2011 prowadził drużynę Legionovii Legionowo, która występuje w III lidze, w grupie łódzko-mazowieckiej. Zastąpił na stanowisku pierwszego trenera, Piotra Topczewskiego, który otrzymał rolę asystenta Krzysztofa Chrobaka w legionowskim klubie. 13 października były szkoleniowiec Górnika Łęczna odszedł z Legionowa. Jego miejsce zajął Sebastian Dzisiewicz.

W czerwcu 2012 został asystentem Radosława Mroczkowskiego w Widzewie Łódź.

Od 12 do 31 sierpnia 2014 był tymczasowym trenerem Lecha Poznań zastępując na tym stanowisku Mariusza Rumaka.

Jego następcą w Lechu Poznań został Maciej Skorża.


Na podstawie artykułu: "Krzysztof Chrobak" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy