LEGO Batman: The Video Game


Lego Batman: The Video Game w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z LEGO Batman: The Video Game) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lego Batman: The Video Gamewieloplatformowa gra komputerowa stworzona przez Traveller’s Tales, a wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment w 2008 roku[1]. W 2012 roku powstała kontynuacja gry zatytułowana Lego Batman 2: DC Super Heroes. Następnie w 2014 roku powstał sequel gry Lego Batman 3: Poza Gotham.

Gra przedstawia przygody Batmana w świecie klocków Lego i podobnie jak inne gry tej serii ukazuje je w sposób humorystyczny. Gracz ma możliwość wcielenia się w Batmana lub Robina oraz w ich głównych przeciwników.

Spis treści

Rozgrywka | edytuj kod

Gracz ma możliwość wykonywania misji stojąc po stronie Batmana lub jego wrogów. Gra podzielona jest na trzy rozdziały (Zagadkowy Zamach, Pingwin Szaleje oraz Powrót Jokera) z czego każdy zawiera po 10 misji (5 dla Batmana i 5 dla jego wrogów) co daje łącznie 30 poziomów plus 2 poziomy bonusowe dostępne po wykonaniu określonych zadań. Podczas każdego poziomu gracz ma możliwość kierowania dwoma bohaterami z możliwością przełączania się między nimi (w momencie wyboru jednego bohatera drugim steruje komputer). Możliwa jest również rozgrywka z udziałem dwóch graczy – wtedy każdy gracz steruje swoim bohaterem. Drugi gracz może podłączyć lub odłączyć się od gry w każdej chwili – w momencie odłączenie, sterowanie drugiego gracza przejmuje komputer.

Batman oraz Robin posiadają odmienne umiejętności, co wymaga podczas gry współpracy dwóch graczy (lub gracza i komputera) w celu ukończenia danego poziomu; analogicznie jest w przypadku wykonywania misji jako złoczyńca.

Poza trybem fabularnym dostępny jest również tryb swobodny, („Free play”) w którym gracz może powtórzyć dany poziom z możliwością zmiany postaci którą kieruje w trakcie gry i dzięki temu otrzymuje dostęp do pomieszczeń, które nie były dostępne w trybie fabularnym (w trybie fabularnym gracz steruje z góry narzuconym bohaterem i nie może dostać się w miejsca, które wymagają posiadania umiejętności, którymi dysponuje inna postać, niż ta, którą w danej chwili on kieruje).

Podczas niektórych misji, gracz nie kieruje bezpośrednio postacią, a pojazdem w którym się ona znajduje. W grze dostępne są samochody, łodzie, śmigłowce oraz samoloty.

Wyboru misji dokonuje się będąc w Batcave (walcząc po stronie Batmana) lub w Arkham Asylum (walcząc po stronie jego przeciwników); w miejscach tych dostępne są również pomieszczenia z trofeami oraz możliwość stworzenia postaci (tylko w Arkham Asylum). Jest to jakby menu. Można zbierać punkty, za które kupuje się umiejętności.

Pomiędzy poziomami wyświetlane są cut scenki, gra nie posiada dialogów – postacie wydają odgłosy przypominające wokalizę.

Nintendo DS | edytuj kod

Wersja gry na konsole Nintendo DS została dostosowana do wymogów tej platformy (związanych z pamięcią, rozmiarem oraz możliwością używania ekranu dotykowego). Umiejętności niektórych postaci zostały zmienione (na przykład Batman może używać podwójnego skoku). Pomiędzy misjami nie są wyświetlane cut scenki a jedynie sekwencyjnie wyświetlane obrazki jak w komiksie.

W wersji tej dostępna jest minigra Villain Hunt, w której można odblokować ukryte postacie, również takie, które nie występują w wersjach gry na inne platformy.

Postacie oraz pojazdy | edytuj kod

Postacie w grze są wzorowane na tych z serii klocków Lego: Lego Batman.

Postaci oraz pojazdy, aby były dostępne, muszą zostać zakupione w Batcomputerze za odpowiednią ilość klocków Lego o nazwie studs. Postacie te nie posiadają żadnych niezwykłych umiejętności, poza: Batgirl (te same umiejętności co Batman), Nightwingiem (te same umiejętności co Robin), Catwoman (Classic) (te same umiejętności co Catwoman), Man-Batem (nadludzka siła oraz możliwość szybowania w powietrzu), Mad Hatterem (skok na podwójną wysokość oraz możliwość kontrolowania myśli ludzi), The Jokerem (Tropical) (te same umiejętności co The Joker) oraz naukowcem (obsługa paneli elektronicznych).

Tworzenie postaci | edytuj kod

Gracz ma możliwość stworzenia własnej postaci (minifigurki); do wyboru dostępne są głowy, nakrycia głowy, włosy oraz tułowia. W przypadku dłoni, rąk, pasa, nóg oraz peleryny możliwa jest jedynie zmiana ich koloru. W trybie tworzenia postaci, możliwi są do stworzenia trzej bohaterowie z uniwersum Batmana normalnie niedostępni w grze: Azrael, Huntress, Spoiler oraz Black Mask.

Postacie na NDS | edytuj kod

W wersji na konsole Nintendo DS dostępne są następujące postacie, nie występujące w wersjach gry na inne platformy: Hugo Strange, Mr. Zsasz, Firefly oraz Ventriloquist.

Przypisy | edytuj kod

  1. Lego Batman: The Videogame (PC). Gry-Online. [dostęp 2017-09-21].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "LEGO Batman: The Video Game" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy