La Masquerade Infernale


La Masquerade Infernale w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

La Masquerade Infernale – wydany w 1997 r. album norweskiej grupy Arcturus. Jest to najsłynniejsza płyta zespołu, wysoko oceniona przez krytyków. Dzięki niej Arcturus zyskał duży rozgłos na arenie metalowej i nie tylko.

Początkowo album miał nosić tytuł The Satanist, ale członkowie grupy zrezygnowali z tego planu. Muzykę na albumie najczęściej określa się jako awangardowy metal symfoniczny. Wokalista Kristoffer "Trickster G." Rygg przestał growlować, a zaczął śpiewać operowym głosem. W nagrywaniu albumu uczestniczył również kwartet smyczkowy. Autorem utworu "The Chaos Path" jest Simen "Vortex" Hestnæs, obecny członek zespołu, który również udzielał się wokalnie na albumie.

Tekst utworu "Alone" pochodzi z wiersza Edgara Allana Poego pod tym samym tytułem, natomiast "The Throne of Tragedy" jest tłumaczeniem z języka norweskiego wiersza "Tragediens Trone" autorstwa Jørna Henrika Sværena, który pisał część tekstów dla grupy przez pewien okres. "Tragediens Trone" to również drugi utwór z dema zespołu Ulver - Vargnatt.

Utwory z płyty (poza "The Chaos Path" i "Of Nails and Sinners") znalazły się na kolejnej płycie, Disguised Masters, w formie remiksów.

W 2003 r. płyta została ponownie wydana przez Candlelight Records, jednak brakuje na niej pierwszego utworu (hidden track).

Spis treści

Lista utworów | edytuj kod

Twórcy | edytuj kod

Goście | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Arcturus (Nor) - La Masquerade Infernale (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2009-11-19].
  2. allmusic ((( La Masquerade Infernale > Overview )))
Na podstawie artykułu: "La Masquerade Infernale" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy