Ladykillers, czyli zabójczy kwintet


Ladykillers, czyli zabójczy kwintet w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ladykillers, czyli zabójczy kwintetamerykański film fabularny zrealizowany w roku 2004 przez braci Ethana i Joela Coenów. Remake angielskiego obrazu z 1955 roku, w Polsce znanego pod tytułem Jak zabić starszą panią.

Fabuła | edytuj kod

Marva Munson (Irma P. Hall) mieszka w małym miasteczku w Missisipi. Czarnoskóra starsza pani jest wdową, wiodącą spokojne życie, urozmaicane jedynie wizytami w pobliskim kościele oraz interwencjami policjantów ściągających z drzewa jej kotka. Wynajmuje ona pokój G.H. Dorrowi (Hanks), podającemu się za profesora ekscentrykowi chętnie cytującemu Edgara Allana Poe. Dorr rzekomo jest zainteresowany muzyką renesansową – urządza próby małej orkiestry. W rzeczywistości muzycy zamierzają obrabować sejf pobliskiego kasyna, a dom Mrs. Munson służy za bazę wypadową – w piwnicy kopią tunel.

Ekipę stanowią nieudacznicy podobni do swego szefa, m.in. azjatycki generał i niezbyt inteligentny futbolista. Mimo to udaje im się obrabować kasyno, kłopoty zaczynają się już po akcji – Mrs. Munson odkrywa pieniądze i zamierza zawiadomić policję. Nie skutkują żadne argumenty, ani próba przekupstwa. Trzeba będzie zabić starszą panią.

Obsada | edytuj kod

i inni.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ladykillers, czyli zabójczy kwintet" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy