Larry Sullivan


Larry Sullivan w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Larry Sullivan, właśc. Lawrence Edward Sullivan Jr. (ur. 10 września 1970 w New Haven) – amerykański aktor telewizyjny, filmowy oraz teatralny.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Kariera | edytuj kod

Urodził się na początku lat siedemdziesiątych w New Haven w stanie Connecticut jako syn Sheryl i Lawrence’a Sullivanów. W wieku dziesięciu lat przeniósł się wraz z rodziną na Florydę, po tym jak zamknięty został zakład przemysłowy Armstrong Rubber Company, w którym pracował ojciec Larry’ego. Dojrzewał w miejscowości Kissimmee, niedaleko Orlando, gdzie ukończył szkołę średnią.

W 1988 roku rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem, debiutując niewielką rolą w serialu telewizyjnym Superboy, w którym wystąpił obok Johna Newtona. Występował następnie na deskach teatru St. Louis Muny. W 1993 roku przeniósł się do Nowego Jorku, a cztery miesiące później został obsadzony w jednej z ról w sztuce Miss Saigon, którą wspólnie z innymi aktorami promował w Los Angeles. Larry wystąpił w kilku filmach kinowych, między innymi obok Jackie Chana i Chrisa Tuckera w komediowym filmie akcji Godziny szczytu (Rush Hour, 1998) czy ze Steve’em Braunem i Alexis Arquette w komediodramacie LGBT The Trip (2002), który przyniósł mu nagrodę dla najlepszego aktora podczas festiwalu Dallas OUT TAKES. Sullivan często występuje w reklamach telewizyjnych oraz w gościnnych rolach w popularnych serialach, takich jak Agentka o stu twarzach. Od 2003 do 2006 roku występował jako oficer Akers w serialu stacji CBS CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation). Najbardziej znany jest jednak z roli Roberta, chłopaka-tancerza tytułowego bohatera Willa Trumana, w sitcomie Will & Grace.

Wyselekcjonowana filmografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Larry Sullivan" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy