Lemoniada Gada


Lemoniada Gada w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lemoniada Gada (ang. Lemonade Mouth) – amerykański film Disney Channel Original Movies na podstawie książki Marka Petera Hughesa Lemonade Mouth. Film miał swoją premierę 15 kwietnia 2011 w USA na kanale Disney Channel, a w Polsce 14 maja 2011 również na kanale Disney Channel.

W maju 2012 amerykański oddział Disney Channel oraz aktorzy z filmu poinformowali, że – mimo wcześniejszych zapowiedzi – druga część nie powstanie[1].

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Pięcioro zainteresowanych muzyką uczniów Mesa High: Olivia, Mo, Charlie, Stella i Wen spotyka się za karę po lekcjach. W końcu niechętnie decydują się założyć garażowy zespół o nazwie Lemonade Mouth. Początkowo zespół ma niewielu fanów, ze względu na popularność lokalnego szkolnego zespołu rockowego Mudslide Cruch. Jednak Lemoniada się nie poddaje, postanawia wziąć udział w szkolnym koncercie z okazji Halloween. Zespół wykonuje tam swoją nową piosenkę Determinated i zdobywa zaufanie uczniów. Jednak pojawiają się również przeciwnicy grupy - w tym Cruch którzy sabotują zespół Stelli gdy tylko jest to możliwe. Po występie podczas Halloween dyrektor zabrania Lemoniadzie dalszych występów na terenie szkoły. Wtedy Wen załatwia koncerty w pewnej pizzerii. Niedługo później pojawiają się problemy: Wen podbija oko, Olivia traci głos, Charlie łamie palce, a Mo ma gorączkę. Zbliża się znany konkurs muzyczny „Zostań Gwiazdą”, w którym jak co roku Mudslide Cruch zajmuje dominującą pozycję; Lemoniada przegrywa konkurs z powodu swoich problemów, jednak widownia pomaga zespołowi i zaczyna śpiewać. Wtedy chłopak Mo, członek zespołu Mudslide Cruch postanawia pomóc swojej dziewczynie i odchodzi z kapeli. Sytuację komplikują jednak rodzice każdego z członków grupy. Wszystko powoli zaczyna się układać, Olivia zdobywa się na odwagę by napisać list do swojego ojca, przebywającego w więzieniu. Opowiada o wszystkim co spotkało ją od czasu przyjazdu Stelli do momentu przegranej w konkursie. Na koniec, Lemoniada Gada gra koncert w Nowym Jorku, w Madison Square Garden, śpiewając swoją kultową piosenkę „Breakthrough”.

Obsada | edytuj kod

Wersja polska | edytuj kod

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Artur Kaczmarski
Dialogi: Barbara Eyman
Wystąpili:

Lektor: Radosław Popłonikowski

Przypisy | edytuj kod

  1. disneydreaming.com, www.disneydreaming.com [dostęp 2018-03-23] .

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Lemoniada Gada" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy