Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2016 – Czajkowskij

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2016 – Czajkowskij w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania  Główny artykuł: Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2016.

Szóste zawody w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2016 odbyły się w dniach 10-11 września w Czajkowskim. Początkowo na 9 września były zaplanowane kwalifikacje do konkursu mającego się odbyć dzień później, ale z powodu nie wystarczającej liczby zawodników organizatorzy zmuszeni byli je odwołać, a w ich miejsce rozegrać serie treningowe[1]. W pierwszym konkursie indywidualnym triumfował reprezentant Słowenii Robert Kranjec, który dwukrotnie pokonał rozmiar obiektu. Drugie miejsce wywalczył sobie jego rodak Anže Semenič, a podium uzupełnił Niemiec Karl Geiger. Najlepszym z reprezentantów Polski był Stefan Hula, który uplasował się na jedenastej pozycji. Drugi konkurs odbyty w niedzielę 11 września wygrał Anže Semenič, który w poprzednim konkursie stanął na środkowym miejscu podium. Kolejne dwa miejsca podium wywalczyli sobie reprezentanci Czech kolejno Tomáš Vančura oraz Vojtěch Štursa. W drugim konkursie najlepszym z Polaków ponownie okazał się być Stefan Hula, który zajął tym razem szóstą lokatę.

Spis treści

Skocznia | edytuj kod

Czajkowskij Położenie na mapie Europy

Program zawodów | edytuj kod

Jury | edytuj kod

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Letniego Grand Prix w Czajkowskim był Jewgienij Waszurin oraz, z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Geir Steinar Løng, a jego asystentem – Aljoša Dolhar.