Liebherr


Liebherr w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Liebherr – rodzinne przedsiębiorstwo, założone w 1949 r. w Niemczech przez Hansa Liebherra, aktualna siedziba w Szwajcarii. Firma jest jednym z największych producentów maszyn budowlanych na świecie. Poza szerokim wachlarzem urządzeń należących do kategorii sprzętu ciężkiego, Liebherr produkuje także profesjonalne chłodziarki i zamrażarki przemysłowe oraz chłodnicze urządzenia przeznaczone do wykorzystania w gospodarstwach domowych. Firma stała się także producentem chłodziarek do win.

Obecnie rodzinną firmą zarządzają potomkowie założyciela: rodzeństwo Isolde i Willy Liebherr. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swą działalność od produkcji żurawi. Z biegiem czasu znacznie rozszerzono ofertę sprzętu budowlanego, a następnie zaczęto produkować także artykuły AGD (chłodziarki oraz zamrażarki). Aktualnie Liebherr jest także głównym dostawcą firmy Airbus. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ponad 32 tysiące pracowników na wszystkich kontynentach świata (łącznie z Antarktydą).

W dziedzinie sprzętu górniczego, Liebherr wyprodukował m.in. największy samochód świata – wywrotkę Liebherr T 282B, oraz kilka innych konstrukcji znajdujących się w pierwszej dziesiątce największych maszyn świata. Siedziba polskiego oddziału firmy, zajmującego się sprzętem budowlanym, mieści się w Rudzie Śląskiej.

W zakresie urządzeń chłodzących i mrożących, Liebherr oferuje wybór urządzeń zarówno wolno stojących jak i do zabudowy. Firma produkuje różnorodne zamrażarki skrzyniowe, chłodziarki do win, profesjonalne szafy chłodnicze i mrożące. W ofercie firmy Liebherr znajduje się także sprzęt farmaceutyczny, laboratoryjny i piekarniczy.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (biznes):
Na podstawie artykułu: "Liebherr" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy