Life Science Park


Na mapach: 50°01′11,1″N 19°53′45,4″E/50,019750 19,895944

Life Science Park w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Life Science Park – budynek B z inkubatorem przedsiębiorczości Life Science Park – budynek A

Life Science Parkpark technologiczny zarządzany przez Jagiellońskie Centrum Innowacji, spółkę Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego celem jest wspieranie rozwoju firm z sektora life science, czyli prowadzących prace badawczo-rozwojowe z zakresu biotechnologii, biomedycyny, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska.

Opis | edytuj kod

Budynki parku położone są w Krakowie przy ul. Bobrzyńskiego 14 na Ruczaju, w dzielnicy VIII Dębniki. Zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie specjalnej strefy ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego. Położone są około 1 km od nowego kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie mieszczą się budynki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Małopolskiego Centrum Biotechnologii.

Park technologiczny składa się z trzech budynków, z których dwa przeznaczone są pod komercyjny wynajem powierzchni laboratoryjnej dla firm z sektora life science. W trzecim budynku mieści się inkubator wspierający rozwój startupów z tego sektora oraz przestrzenie laboratoryjne na potrzeby projektów naukowych.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Life Science Park" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy