Losux


Losux w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 20 sty 2022. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Losux – humorystyczny komiks internetowy autorstwa PFreaka. Bohaterem komiksu jest Sven, nowy uczeń liceum ogólnokształcącego. Źródłem humoru jest absurdalne zachowanie uczniów oraz nauczycieli i pozostałych pracowników liceum Svena. Komiks w sposób prześmiewczy przedstawia także szkolne subkultury.

Historia | edytuj kod

Komiks ukazywał się od 2004 r[1]. W 2005 r. PFreak zaprzestał rysowania na kilka miesięcy, w którym to czasie zastępował go Xycho. Odcinki jego autorstwa zostały jednak chłodno przyjęte. Z czasem nowe odcinki pojawiały się z coraz większym opóźnieniem, w związku z czym Losux zaczął tracić czytelników. Autor nigdy nie ogłosił zaprzestania prac nad komiksem, ale ostatni odcinek pochodzi z połowy 2006 r.

W ramach Losuxa ukazywała się też mini-seria Losux RPG Adventure, będąca parodią gier fabularnych osadzonych w konwencji fantasy.

W 2018 r. nastąpiła reaktywacja komiksu[2]. Jej twórcą jest internauta posługujący się pseudonimem Shark, podający się za PFreaka. Komiks tworzą zarówno narysowane od nowa stare odsłony serii, jak i nowe wątki nieobecne w dotychczasowych odsłonach Losuxa. W 2019 r. strona z reaktywacją zniknęła z sieci.

Przypisy | edytuj kod

  1. Losux - komiks internetowy, który wypada znać, Gazeta Międzyszkolna - czasopismo dla młodzieży, 16 sierpnia 2016 [dostęp 2019-06-14]  (pol.).
  2. Losux -official-, www.facebook.com [dostęp 2019-06-14]  (pol.).[martwy link]
Na podstawie artykułu: "Losux" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy