Louis Pilot


Louis Pilot w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Louis Pilot (ur. 11 listopada 1940 w Esch-sur-Alzette, zm. 16 kwietnia 2016) – luksemburski piłkarz, reprezentant kraju grający na pozycji pomocnika.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Karierę rozpoczynał w 1957 w klubie Fola Esch. Spędził w nim cztery lata i grał na tyle dobrze, że w 1961 sięgnął po niego ówczesny mistrz Belgii Standard Liège. Spędził w nim jedenaście lat. W 1972 zdecydował się odejść do Royal Antwerp FC. Po trzech latach odszedł do Racingu Jet Wavre. W 1978 zakończył karierę piłkarską. W 2003 został uznany najlepszym piłkarzem 50-lecia Luksemburga z okazji jubileuszu UEFA.

Kariera reprezentacyjna | edytuj kod

Karierę reprezentacyjną rozpoczął w 1959, grając jeszcze w Fola Esch. W reprezentacji spędził dwanaście lat, głównie za sprawą wspaniałych występów w Standardzie Liège. Po raz ostatni w reprezentacyjnej koszulce wybiegł w 1971, w której wystąpił 49 spotkaniach i strzelił 7 bramek.

Kariera trenerska | edytuj kod

Przygodę z ławką trenerską rozpoczął w 1978, stając się selekcjonerem reprezentacji Luksemburga. Pracował z nią sześć lat. W okresie od 1984 do 1990 trenował dwa kluby piłkarskie. Były to Standard Liège i Etzella Ettelbruck.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Louis Pilot" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy