Lucia Recchia


Lucia Recchia w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lucia Recchia (ur. 8 stycznia 1980 w Rovereto) – włoska narciarka alpejska, wicemistrzyni świata seniorek i juniorek.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 16 stycznia 1996 roku w Kastelruth, gdzie w zawodach FIS Race zajęła 53. miejsce w supergigancie. W 1999 roku wystartowała na mistrzostwach świata juniorów w Pra Loup, gdzie jej najlepszym wynikiem było ósme miejsce w supergigancie. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Québecu zdobyła srebrny medal w zjeździe. Na tych samych mistrzostwach była też między innymi piąta w supergigancie.

W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała 10 grudnia 1998 roku w Val d'Isère, zajmując 33. miejsce w supergigancie. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła 18 grudnia 1998 roku w Veysonnaz, zajmując 27. miejsce w zjeździe. Na podium zawodów PŚ po raz pierwszy stanęła 11 grudnia 2004 roku w Altenmarkt, zajmując drugie miejsce w supergigancie. W zawodach tych rozdzieliła Austriaczkę Alexandrę Meissnitzer i Tinę Maze ze Słowenii. W kolejnych startach jeszcze jeden raz stanęła na podium: 19 lutego 2005 roku w Åre była trzecia w supergigancie. Najlepsze wyniki osiągnęła w sezonie 2004/2005, kiedy to w klasyfikacji generalnej zajęła 25. miejsce, a w klasyfikacji supergiganta była ósma.

Na mistrzostwach świata w Bormio w 2005 roku wywalczyła srebrny medal w supergigancie. Uplasowała się tam między Szwedką Anją Pärson i Julią Mancuso z USA. Była też między innymi ósma w zjeździe podczas rozgrywanych cztery lata wcześniej mistrzostwach świata w St. Anton. W 2002 roku wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City, gdzie zajął 18. miejsce w kombinacji i 24. miejsce w zjeździe. Na rozgrywanych w 2006 roku igrzyskach w Turynie była ósma w supergigancie. Brała też udział w igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku, gdzie była siódma w supergigancie i dziewiąta w zjeździe.

W 2012 roku zakończyła karierę.

Osiągnięcia | edytuj kod

Igrzyska olimpijskie | edytuj kod

Mistrzostwa świata | edytuj kod

Mistrzostwa świata juniorów | edytuj kod

Puchar Świata | edytuj kod

Miejsca w klasyfikacji generalnej | edytuj kod

Miejsca na podium w zawodach PŚ | edytuj kod

  1. Altenmarkt11 grudnia 2004(supergigant) - 2. miejsce
  2. Åre19 lutego 2005 (supergigant) - 3. miejsce

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Lucia Recchia" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy