Młodzi muszkieterowie


Młodzi muszkieterowie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Młodzi muszkieterowie (ang. Young Blades, 2005) – amerykańsko-kanadyjski serial przygodowy stworzony przez Dana Angela i Billy'ego Browna. Wyprodukowany przez Insight Film Studios. Serial inspirowany powieścią Aleksandra Dumasa (ojca) o trzech muszkieterach.

Jego światowa premiera odbyła się 23 stycznia 2005 roku na kanale PAX. Ostatni odcinek został wyemitowany 2 czerwca 2005 roku. W Polsce serial nadawany na kanałach TVP1, AXN, Polsat i Tele 5.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Serial opowiada o młodych muszkieterach, nowym pokoleniu żołnierzy Gwardii Królewskiej, hołdujący żelaznej zasadzie swoich poprzedników „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Noszący to samo imię co jego słynny ojciec d'Artagnan (Tobias Mehler), zbuntowany arystokrata Ramon (Zak Santiago), genialny wynalazca Siroc (Mark Hildreth) oraz przebrana za chłopaka Jacqueline (Karen Cliche), walczyć będą z tajemniczą organizacją, szerzącą zło w siedemnastowiecznej Francji. Na ich drodze stanie demoniczny doradca królewski – kardynał Mazarin (Michael Ironside).

Obsada | edytuj kod

Spis odcinków | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Młodzi muszkieterowie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy