MS Queen Victoria


MS Queen Victoria w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

MS Queen Victoria – Statek pasażerski o pojemności 90000 . Jest obok RMS Queen Mary 2 i RMS Queen Elizabeth 2 trzecią „królową” we flocie firmy Cunard (po raz pierwszy w historii trzy jednostki o takiej nazwie). W odróżnieniu od nich jest statkiem wycieczkowym a nie transatlantykiem. W związku z tym QV nie jest już RMS (Royal Mail Steamer - Królewski Statek Pocztowy) a tylko MS (Motor Ship).

Na Queen Victoria jest 1 007 kabin, z których 86% to kabiny zewnętrzne, a 76% z nich posiada prywatne balkony. Na statku znajdziemy wiele atrakcji niespotykanych na innych liniowcach, m.in. eleganckie prywatne loże w trzypiętrowym Royal Court Theatre, Cunardia – pierwsze pływające muzeum Cunarda, pierwszą dwupiętrową bibliotekę z drewnianą boazerią, pięknymi spiralnymi schodami oraz około 6 000 książek, konserwatorium w stylu kolonialnym, z fontanną, zielenią oraz ruchomym szklanym dachem oraz Hemisphere’s – klub na najwyższym pokładzie.

Spis treści

Queen Victoria w Polsce | edytuj kod

Tablica Pamiątkowa

31 maja 2008 Queen Victoria zacumowała po raz pierwszy w Gdyni przy Nabrzeżu Francuskim (obok Dworca Morskiego), gdzie przebywała zaledwie kilka godzin - od 6.30 do 14.00. Dla uczczenia tej wizyty tego samego dnia odbyła się uroczystość wmurowania pamiątkowej tablicy w Alei Statków Pasażerskich.

3 lipca 2008 statek odwiedził Port w Gdyni po raz drugi, a po raz trzeci przypłynął 22 lipca 2008.[1]

Przypisy | edytuj kod

  1. Port Gdynia: ZESTAWIENIE STATKÓW TURYSTYCZNYCH SPODZIEWANYCH W ROKU 2008.

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "MS Queen Victoria" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy