Magda Mihalache


Magda Mihalache w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Magda Mihalache (ur. 6 lipca 1981 w Braiła) – rumuńska tenisistka.

Zadebiutowała już w wieku czternastu lat, w 1995 roku, biorąc udział w turnieju ITF w rumuńskiej Klużu-Napoce. Dotarła w nim do półfinału, w którym przegrała po trzysetowym meczu z rodaczką Ralucą Sandu. W następnym roku doszła do finału imprezy w Bossonenns, w Szwajcarii, gdzie pokonała ją Niemka Camilla Kremer. Następny finał to 1997 rok w Klużu-Napoce i przegrana z Martiną Suchą ze Słowacji. W maju 1998 roku otrzymała od organizatorów dziką kartę i zagrała w kwalifikacjach do turnieju w Strasburgu. Nie udało jej się jednak zagrać w fazie głównej turnieju, ponieważ odpadła w drugiej rundzie eliminacji. Do końca roku brała już tylko udział w turniejach ITF.

W 1999 roku, z racji miejsca zajmowanego w rankingu, wystąpiła dwukrotnie w eliminacjach do turniejów WTA ale za każdym razem odpadła w pierwszej rundzie. Zagrała także po raz pierwszy w kwalifikacjach do wielkoszlemowego US Open ale też przegrała w pierwszej rundzie z Nadieżdą Pietrową. Udanie natomiast wystąpiła na turnieju ITF w Sopocie, gdzie doszła do finału a w którym przegrała z Anną Żarską. Jeszcze lepiej poszło jej w grze podwójnej, w której wygrała cztery turnieje, w Warszawie, Sopocie, Edynburgu i w Batumi.

W styczniu 2000 roku zagrała po raz pierwszy i jedyny w fazie głównej turnieju wielkoszlemowego. Było to w Australian Open, gdzie w parze ze Słowaczką Zuzaną Valekovą zagrała w pierwszej rundzie gry podwójnej a w której przegrały z parą Irina Spîrlea i Caroline Vis. Pierwszy w karierze singlowy turniej ITF wygrała w 2003 roku w Stambule, gdzie w finale pokonała Jelenę Wiesninę. W 2005 roku wygrała kwalifikacje do turnieju WTA w Estoril, pokonując w nich Tarę Wigan i Henrietę Nagyovą i zagrała w turnieju głównym. Niestety był to tylko jeden mecz, ponieważ przegrała w pierwszej rundzie z Jill Craybas.

W sumie, w czasie swojej kariery wygrała pięć turniejów w grze pojedynczej i dwanaście w grze podwójnej rangi ITF. Reprezentowała również swój kraj w rozgrywkach Pucharu Federacji.

Wygrane turnieje singlowe | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Magda Mihalache" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy