Malcolm Wilson


Malcolm Wilson w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest wersja przejrzana, która została oznaczona 15 sty 2020. Na przejrzenie oczekują zmiany w szablonach lub plikach, które są zawarte na tej stronie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Charles Malcolm Wilson (ur. 26 lutego 1914, zm. 13 marca 2000) – amerykański polityk ze stanu Nowy Jork, związany z Partią Republikańską.

W latach 1939-1958 był członkiem stanowej legislatury. Podczas II wojny światowej służył w US Army. W roku 1958 został wybrany wicegubernatorem stanu u boku uchodzącego za działacza liberalnego skrzydła partii (i późniejszego jego przywódcę) Nelsona Rockefellera, jako bardziej konserwatywna do niego przeciwwaga na liście. Wygrali wybory i razem sprawowali swoje funkcję w latach 1959-1973, jako najdłużej urzędujący gubernator i wicegubernator w stanie. Po rezygnacji Rockefellera Wilson został gubernatorem do początku roku 1975. Przegrał wyborczą walkę o własną kadencję. Mimo wcześniejszych rachub plasował się w skali ogólnokrajowej bardziej na lewym skrzydle w większości konserwatywnej partii.

Zobacz też | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Malcolm Wilson" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy