Malinka (seksualność)


Malinka (seksualność) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Malinka pozostawiona po namiętnym pocałunku na szyi – zbliżenie Trzy malinki

Malinka – popularna nazwa używana na określenie śladu pozostawionego na skórze po namiętnym pocałunku.

Z medycznego punktu widzenia „malinka” jest niewielkim krwiakiem. Ponieważ „malinka” to zmiana o charakterze naczyniowym, nie należy opalać jej, aby nie powstało w jej miejscu trwałe przebarwienie skóry[1]. Jeżeli są robione w miejscach widocznych, to mogą być kłopotliwe dla osoby, na której ciele się pojawiły, ale w niektórych kulturach znaki ugryzień na ciele kochanków są pożądanym elementem gry miłosnej[2].

Wykonanie „malinki” | edytuj kod

Usta składa się na kształt przyssawki, przykłada do skóry partnera i wykonuje odruch ssania. Ssanie powoduje wystąpienie przekrwienia i pojawienie się czerwonej plamki. Siłę ssania oraz wrażenia czuciowe można wypróbować na własnym ramieniu[3]. Pozostawienie „malinki” na ciele partnera może być uważane za znak bycia razem, pozostawania we wspólnym związku, bycia kochankami[4]. Zdania na temat obdarowywania partnera „malinką” są podzielone, niektórzy chętnie „malinki” wykonują i chętnie je otrzymują oraz nie przeszkadzają im pozostawione plamki, inni nie lubią ich otrzymywać i wstydzą się przekrwień umiejscowionych w widocznych miejscach. Nieumiejętne zrobienie „malinki” lub zbyt silne ssanie mogą wywołać ból[5].

Ukrycie „malinki” | edytuj kod

Na skórze może pozostać widoczna od czterech do dwunastu dni, w zależności od tego, jak mocny był i jak długo trwał pocałunek (ssanie)[4], choć zazwyczaj widoczna jest około tygodnia[6]. Krwawy ślad może zostać zamaskowany przez użycie korektora (w przypadku „malinek” na szyi – najczęściej spotykanych – sugeruje się użycie jaśniejszego odcienia od normalnie używanego, jako że skóra szyi jest zazwyczaj nieco jaśniejsza od skóry twarzy[6]) lub ukryty pod golfem albo apaszką. Proces leczenia skóry można nieco przyspieszyć, smarując malinkę kremem z dużą ilością witaminy K[6].

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. poradnikzdrowie.pl.
  2. „Z języczkiem czy bez?” w jakajestes.pl.
  3. Sexwoordenboek.
  4. a b Zuigzoen (nl).
  5. Zuigzoenen: ja/nee? (niderl.).
  6. a b c „Hiding hickeys” (ang.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Malinka (seksualność)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy