Marcin Wójcik


Marcin Wójcik w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marcin Wójcik, ps. Jabbar (ur. 5 stycznia 1974 w Lublinie) – polski artysta kabaretowy.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Ukończył warszawską AWF (Wydział Zamiejscowy w Białej Podlaskiej) i pracował 4 lata jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 33 i Gimnazjum nr 14 w Lublinie.

Jest pomysłodawcą i założycielem kabaretu Ani Mru-Mru, który obecnie współtworzy razem z Michałem Wójcikiem i Waldemarem Wilkołkiem. Jest autorem większości skeczów i tekstów kabaretu. Na drugim oficjalnym DVD kabaretu przedstawił swój utwór muzyczny pod tytułem Czego szukam. Występował również w improwizowanym serialu kabaretowym, emitowanym przez TV4, Spadkobiercy. W latach 2009–2012 razem z Robertem Górskim na antenie TVP2 prowadził Kabaretowy Klub Dwójki. Od kwietnia 2015 roku prowadzi program emitowany przez TVP2 Latający Klub 2. Współpracuje z radiem RMF FM, w którym nadaje poranną audycję jako Dj OK[1]. Od 30 września do listopada 2018 roku prowadził teleturniej „Następny proszę!” na TV Puls[2].

Jest kibicem Speed Car Motoru Lublin oraz Górnika Łęczna i Speed Car Motor Lublin.[3]

Rodzina | edytuj kod

Jego żoną jest Magdalena Wójcik, z którą ma córkę Nadię. Spokrewniony z wokalistką Urszulą Kasprzak, która jest bratanicą jego babci[4].

Filmografia | edytuj kod

  • 2008: Niania – producent (odc. 92)

Polski dubbing | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. rmf.fm: Wstawaj, szkoda lata!.
  2. „Następny proszę”. Marcin Wójcik poprowadzi nowy teleturniej w TV Puls! Kiedy premiera? [ZDJĘCIA] - Telemagazyn.pl, telemagazyn.pl [dostęp 2018-08-30]  (pol.).
  3. Z Ekstraklasą jestem na bieżąco (ang.). ekstraklasa.org. [dostęp 12 lutego 2018].
  4. Znajomi mówili: ty się nadajesz, jesteś taką „małpą”. Rozmowa z Marcinem Wójcikiem (pol.). www.dziennikwschodni.pl, 2017-10-06. [dostęp 2019-01-19].
Na podstawie artykułu: "Marcin Wójcik" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy