Marek Cisek


Marek Cisek w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marek Cisek – polski ekonomista i politolog, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, specjalność naukowa: historia myśli ekonomicznej.

Życiorys | edytuj kod

W 1977 ukończył studia na kierunku dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1980 studia na kierunku ekonomia w Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego. W 1983 w Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Tam też w 1989 na podstawie dorobku naukowego oraz monografii pt. Gospodarka socjalistyczna w świetle niemarksistowskiej myśli ekonomicznej. Analiza krytyczna uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia w specjalności historia myśli ekonomicznej[1].

Był profesorem nadzwyczajnym i prorektorem Wyższej Szkoły Społeczno-Gospodarczej w Tyczynie[1].

Został profesorem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych i dziekanem tego wydziału[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c Dr hab. Marek Cisek, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-02-17] .
Na podstawie artykułu: "Marek Cisek" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy