Marianna Michałowska


Marianna Michałowska w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marianna Alicja Michałowska (ur. 1970 w Gdańsku) – polska fotograficzka, dr hab. nauk humanistycznych, profesor uczelni Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wyższej Szkoły Zawodowej "Kadry dla Europy" w Poznaniu[3].

Życiorys | edytuj kod

24 czerwca 2002 obroniła pracę doktorską Niepewność przedstawienia - fotografia i kryzys reprezentacji, 7 października 2013 habilitowała się na podstawie oceny dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Foto-teksty. Związki fotografii z narracją[3]. Została zatrudniona na stanowisku adiunkta w Instytucie Kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu[3].

Objęła funkcję profesora uczelni na Wydziale Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w Wyższej Szkole Zawodowej "Kadry dla Europy" w Poznaniu[3].

Piastuje stanowisko członka Komitetu Nauk o Kulturze na I Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk, a także sekretarza Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego[3].

Była dyrektorem Instytutu Kulturoznawstwa Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[3].

Publikacje | edytuj kod

  • 2006: Nowoczesność i eksperyment w wybranych realizacjach fotografii artystycznej po końcu ponowoczesności[3]
  • 2009: PORTRAIT IN AN INTERIOR - BETWEEN THE SOCIOLOGY AND ANTHROPOLOGY OF PHOTOGRAPHY (Portret we wnętrzu - między socjologią a antropologią fotografii)[3]
  • 2011: Archiwizacja wystawy i de-archiwizacja artysty[3]
  • 2013: Fotografia w pułapce – między bazą danych a narracją[3]

Przypisy | edytuj kod

  1. Michałowska, Marianna (1970- ). katalogi.bn.org.pl. [dostęp 2019-11-19].
  2. https://www.wbp.poznan.pl/fotografia/tworcy/michalowska-marianna/
  3. a b c d e f g h i j k l m Dr hab. Marianna Alicja Michałowska, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2019-11-19] .
Na podstawie artykułu: "Marianna Michałowska" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy