Marie Christine (księżna Michael z Kentu)


Marie Christine (księżna Michael z Kentu) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Księżna Michałowa z Kentu, urodzona jako baronówna Marie Christine Anna Agnes Hedwig Ida von Reibnitz (ur.15 stycznia 1945 w Karlowych Warach) - księżna Zjednoczonego Królestwa, jest żoną członka Brytyjskiej Rodziny Królewskiej księcia Michała z Kentu, który jest wnukiem króla Jerzego V. Jest jedyną córką Günthera Huberta barona von Reibnitza i Marii hrabianki von Muraszombath.

Opublikowała kilka książek na temat europejskich rodzin królewskich. Marie Christine i jej mąż nie pełnią oficjalnie królewskich obowiązków w imieniu Elżbiety II, jednak reprezentują ją czasami za granicą.

Rodzina | edytuj kod

księżna Michael z Kentu w 1999 roku.

Jej pierwszym mężem był brytyjski finansista Thomas Troubridge, młodszy brat Sir Petera Troubridge'a. Para pobrała się 14 września 1971 w Londynie. Ogłosili separację 2 lata później i rozwiedli się w 1977 roku. Małżeństwo zostało unieważnione przez Kościół katolicki w maju 1978 roku.

Miesiąc po oficjalnym stwierdzeniu nieważności małżeństwa, Marie Christine wzięła ślub cywilny z księciem Michaelem z Kentu w Wiedniu. Ślub kościelny odbył się 29 czerwca 1983 w Londynie. Po ślubie otrzymała tytuł Jej Królewskiej Wysokości księżnej Michałowej z Kentu. Mają dwoje dzieci:

Genealogia | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Marie Christine (księżna Michael z Kentu)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy