Mecz Gwiazd MLB


Mecz Gwiazd MLB w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania MLB All-Star Game w 2009 roku

Mecz Gwiazd ligi MLB, znany również jako „Letni Klasyk” (ang. Midsummer Classic) – coroczny mecz pomiędzy zawodnikami z National League a zawodnikami z American League, wybieranych przez fanów, zawodników, trenerów i menedżerów. Mecz Gwiazd rozgrywany jest zazwyczaj w drugi wtorek lipca i stanowi symboliczną połowę sezonu rozgrywek MLB. W latach 1959-1962, każdego sezonu rozgrywane były 2 mecze. Zwyczajowo zawodnicy występujący w ten dzień mają założone swoje klubowe stroje.

Spis treści

Wybór zawodników | edytuj kod

Do roku 2009, zarówno drużyna National, jak i American, składała się z 32 zawodników (dla gier sezonu zasadniczego – do 1 września – w drużynie mogło grać 24 lub 25 zawodników). 1 lipca 2009 władze ligi dodały 33. zawodnika do obu list.

28 kwietnia 2010 władze ogłosiły kilka zmian w przebiegu przyszłych Meczów Gwiazd począwszy od Meczu w 2010 roku:

  • Listy zwiększają się o jednego zawodnika na dowolnej pozycji, a skład zespołu liczy 34 zawodników
  • Designated hitter będzie figurował na liście pałkarzy, nawet jeśli Mecz Gwiazd odbędzie się na stadionie klubu z National League
  • Miotacze, którzy zaczną mecz jako starterzy w niedzielę poprzedzającą przerwę na Mecz Gwiazd zostaną zastąpieni, ale pozostaną w protokole meczowym.
  • Każdy menedżer może wyznaczyć zawodnika na zastępstwo na którejkolwiek pozycji w przypadku kontuzji jakiegokolwiek zawodnika. Jest to aneks do postanowienia, że można zastąpić kontuzjowanego łapacza.

Etapy wybierania zawodników | edytuj kod

  • Kibice głosują na zawodników (8 z National League i 9 z American League): kibice głosują na zawodników, którzy wyjdą w pierwszym składzie meczu, przez internet. Hitter drużyny AL jest również wybierany w ten sposób. Sposób ten został jednak skrytykowany, ponieważ większość wybieranych zawodników grała w drużynach cieszących się największą popularnością, tj. New York Yankees i Boston Red Sox.
  • Głosowanie zawodników (16): ośmiu rzucających (5 z podstawowego składu, 3 rezerwowych) oraz tzw. back-up na każdą z pozycji wybierany przez zawodników, trenerów i menedżerów. Jeśli zawodnik, który otrzymana najwięcej głosów od zawodników, trenerów i menedżerów wygra również wśród kibiców, wówczas wybierany jest ten, który zajął drugie miejsce.
  • Dokonywanie wyboru przez menedżerów (9 z NL i 8 z AL): Menedżer, który poprowadzi drużynę gwiazd danego roku konsultuje się z pozostałymi menedżerami drużyn z tej samej ligi, a biuro Komisarza ligi rozszerzy listę zawodników do 33. Menedżer z National League dodatkowo wybiera hittera do swojej drużyny. Daje to gwarancję, że przynajmniej jeden zawodnik z każdej drużyny MLB wystąpi w Meczu Gwiazd
  • Końcowe głosowanie (jeden zawodnik): gdy zostanie wywieszona lista 33 zawodników z każdej ligi, odbywa się internetowe głosowanie fanów na dodatkowego zawodnika z listy pięciu zawodników, stworzonej przez menedżerów wszystkich drużyn i Komisarza.
  • Rezerwowi: po utworzeniu listy, menedżer drużyny gwiazd wraz z Komisarzem dokonują zmian zawodników, którzy ulegli kontuzjom lub zrezygnowali z udziału w Meczu Gwiazd, jak również tych, którzy grali w niedzielę poprzedzającą mecz.

Wyniki Meczów Gwiazd | edytuj kod

Uwagi | edytuj kod

  1. Mecz został przerwany z powodu obfitych opadów deszczu.
Na podstawie artykułu: "Mecz Gwiazd MLB" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy