Medcezir


Medcezir w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Medcezirturecki serial telewizyjny. Pierwszy odcinek został wyemitowany 13 września 2013 w telewizji Star TV. Jest to turecki remake serialu Życie na fali[1].

Fabuła | edytuj kod

Yaman, który mieszka na przedmieściach Stambułu, zawsze starał się zmienić swoje przeznaczenie, ciężko pracując, by zarobić na lepsze życie. W dniu urodzin jego brata Kenana oboje zostają aresztowani, ponieważ jego brat ukradł samochód ze stacji benzynowej. Tego wieczoru przeznaczenie Yamana odmieniło się, gdy poznał Selima Sereza, bogatego prawnika, który pomógł mu wyjść z więzienia. Selim postrzega Yamana jako obiecującego młodego człowieka i oferuje mu swoją pomoc. Kiedy mama Yamana wyrzuca go z domu, Yaman jest zmuszony skontaktować się z Selimem i przyjąć jego pomoc. Udaje się do domu Selima w Altınkoy, ekskluzywnej dzielnicy w Stambule, i otrzymuje ofertę pracy jako ogrodnik, a także miejsce do zamieszkania przy basenie. Nawet jeśli Yaman zdaje sobie sprawę, że w życiu cuda się nie zdarzają, nie ma innego wyjścia. Niosąc na ramionach ciężar przeszłości, wśród ludzi, których nie zna, staje przed wyzwaniem trudniejszego życia niż to, które wiódł wcześniej. W Altınkoy poznaje Merta, syna Selima, z którym zaprzyjaźnia się niemal natychmiast. Poznaje także Mirę, młodą, piękną, bogatą dziewczynę, która mieszka obok i w której się zakochuje[2].

Obsada | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. BilgeB. Ebiri BilgeB., How Different Is Med Cezir, the Turkish O.C., From the American O.C.?, Vulture, 1 października 2013  (ang.).
  2. Medcezir. [dostęp 2020-08-01].
Na podstawie artykułu: "Medcezir" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy