Mediations Biennale 2010


Mediations Biennale 2010 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wnętrze Muzeum Narodowego podczas Biennale Wnętrze Zamku Cesarskiego podczas Biennale

Mediations Biennale 2010 – II edycja biennale sztuki współczesnej - Mediations Biennale odbywająca się w Poznaniu, w terminie od 11.09. do 30.10.2010 roku. Oficjalna inauguracja Mediations Biennale 2010 była głównym wydarzeniem towarzyszącym 4. konferencji ASEM (Asia-Europe Meeting) – spotkania 43 Ministrów Kultury i delegacji z Azji i Europy, które odbyło się w Poznaniu w dniach 8-10 września 2010.[1]

Spis treści

Wydarzenia | edytuj kod

Mediations Biennale 2010 składało się z dwóch wystaw głównych: Beyond Mediations, której kuratorami byli Tsutomu Mizusawa i prof. Ryszard W. Kluszczyński oraz Erased Walls, nad którą opiekę sprawowali Georgi Begun, Noam Braslavsky, Juraj Čarný, Nika Kukhtina, Matthias Reichelt, Sławomir Sobczak, Raman Tratsiuk & Volha Maslouskaya, Marianne Wagner oraz Tomasz Wendland[2]. Wydarzenia artystyczne programu towarzyszącego Biennale pojawiły się również w kilku galeriach i miejscach publicznych na terenie miasta Poznania[3].


Program główny | edytuj kod

  • Beyond Mediations, kuratorzy: Tsutomu Mizusawa, prof. Ryszard W. Kluszczyński, miejsce: Muzeum Narodowe w Poznaniu i Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
  • Erased Walls, kuratorzy: Georgi Begun, Noam Braslavsky, Juraj Čarný, Nika Kukhtina, Matthias Reichelt, Sławomir Sobczak, Raman Tratsiuk & Volha Maslouskaya, Marianne Wagner oraz Tomasz Wendland, miejsce: opuszczony szpital przy ulicy Elizy Orzeszkowej

Program towarzyszący | edytuj kod

  • „HUB or SChAB czyli wystawa jakiej nie było” we współpracy z Łódź Biennale, kurator: Mariusz Sołtysik, miejsce: Galeria Miejska Arsenał, Poznań
  • SKIN - Extreme pleasure, Extreme pain. Art from Argentina and Urugway, kurator: Enrique Badaro, miejsce: Galeria Miejska Arsenał
  • INNER FOCUS z kolekcji MONA INNER SPACES, kuratorzy: Anna Tyczyńska, Aurelia Mandziuk, miejsce: PATIO Centrum Sztuki
  • Do it/duit – kurator: Tomasz Wendland, miejsce: galeria Miejska Arsenał
  • Artysta w formacie Biennale – konferencja, miejsc: Centrum kultury ZAMEK[4]

Program edukacyjny | edytuj kod

  • Odwiedziny
  • Blue_box – warsztaty twórczych interpretacji sztuki współczesnej

Organizatorzy | edytuj kod

Lista artystów programu głównego | edytuj kod

  • Alterazioni Video
  • Arena Online
  • Arena Online
  • Armstrong Keith + Barker Chris
  • Atia Yossi & Rose Itamar
  • Azoulay Ariella
  • Borek Małgorzata
  • Brody Ondrej & Paetau Kristofer
  • Burdjelez Pasko
  • Chilińska Dorota i Wasilewski Andrzej
  • Chişa Anetta Mona i Tkáčová Lucia
  • Ciervo Costantino
  • Courchesne Luc
  • Dagonnier Ronald
  • Dahlberg Jonas
  • Dejanoff Plamen
  • Dementieva Alexandra
  • Democracia /Iván López, Pablo España/
  • Dreyfus S. + van Oldenborgh L.
  • Džadoň Tomáš
  • Fajnor Richard
  • Feingold Ken
  • Fonar Cocos Inga
  • Fujihata Masaki
  • Fürtler Clemens
  • Gaetano Adi Paula
  • Golba Hossein
  • Grupa 4!
  • Grupa Block
  • Hammerstiel Robert F.
  • Hatakeyama Naoya
  • Herz Rudolf
  • Ishida Takashi
  • Iveković Sanja
  • Jakubowicz Rafał
  • Jasiukiewicz Jakub
  • Jeron Karl Heinz
  • Kac Eduardo
  • Kähne MK
  • Kähne MK i Loginov Andrei
  • Kaltenborn Sandy i Maite Pierre/ Image-shift
  • Katzenstein Uri
  • Kees Peter
  • Kilpper Thomas
  • Kimsooja
  • Klimaszewski Cezary
  • Kobayashi Masato
  • Köbberling Folke & Kaltwasser Martin
  • Koniusz Daniel
  • Koppe Bart
  • Kowalewski Paweł
  • Kriegerowski Christine and Tempel Christoph
  • Kunkel Oliver
  • Kurak Maciej
  • Kurzwelly Michael
  • Kuskowski Kamil
  • Kuzyszyn Konrad
  • Lafontaine Marie-Jo
  • Legrady George i Forbes Angus
  • Lejman Dominik
  • Lewin Ola
  • Maire Julien
  • Marek Kvetan
  • Marynowsky Wade
  • März Volker
  • Masár Stano
  • Matsuyama Yuiko
  • Moyzes Tamara & Yaffe Shlomi
  • Muyle Johan
  • Nagasawa Hidetoshi
  • Nikolić Vladimir
  • NO-MAD
  • Norman Jean-Christophe
  • Oksiuta Zbigniew
  • Orlikowska Anna
  • Paci Adrian
  • Pęk Mateusz
  • Pepłoński Andrzej
  • Popławski Dominik
  • PSJM
  • Puype Peter
  • Reichman Ariel
  • Rhodes Geoffrey Alan
  • Ritter Don
  • Robakowski Józef
  • Sakai Yukina
  • Sakin Roman
  • Schefferski Roland
  • Sela Ruti & Amir Maayan
  • Shahar Marcus
  • Shiota Chiharu
  • Smoleński Konrad
  • Sokol Haim
  • Sommerer Christa + Mignonneau Laurent
  • Sonntag Jan-Peter E.R.
  • Sołowiej Krzysztof
  • Stirling Calum
  • Szymankiewicz Małgorzata
  • Teran Michelle
  • The United Transnational Republics
  • Theys Koen
  • Toche Jean
  • Toomik Jaan
  • Trushevsky Ilya
  • Tyminko Maxim
  • Ultra-red
  • Vaněk Tomáš
  • Vanmechelen Koen
  • Vanouse Paul
  • Wallin Magnus
  • Weerasethakul Apichatpong
  • Winterhagen Marc Tobias
  • Wu Jian’an
  • Wyrzykowski Piotr
  • Yahagi Kijuro
  • Yushko Oleg[6]

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Biennale Mediations 2010
  2. Biennale Mediations 2010
  3. Biennale Mediations 2010
  4. Biennale Mediations 2010
  5. Biennale Mediations 2010
  6. Biennale Mediations 2010

Bibliografia | edytuj kod

  • Mediations Biennale 2010, Poznań, 2010, tom 1-3 (katalog).

(katalog dwujęzyczny – w języku polskim i angielskim)

  • www.mediations.pl

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Mediations Biennale 2010" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy