Menno de Jong


Menno de Jong w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Menno de Jong (ur. 17 marca 1984) - holenderski DJ i producent muzyki trance. Według rankingu DJ Mag Top 100 został sklasyfikowany na 61 miejscu[1].

Kariera Menno rozpoczęła się od wyprodukowanego przez niego singla Guanxi, który błyskawicznie przypadł do gustu samemu DJ Tiesto, Arminowi Van Buurenowi, Paulowi Van Dykowi, Above & Beyond, Johnowi Askew, Agnelli & Nelson, czy Johnowi 00 Flemmingowi. To właśnie dzięki swojej melodyjnej i trance’owej nucie zdołał zyskać sobie przychylność czołowych DJ-ów świata i to właśnie w ich setach de Jong był lansowany na wschodzącą gwiazdę. Dzięki internetowej dystrybucji tego singla (Anjunabeats) stał się popularny; jego Guanxi, a także późniejsza Tundra stały się często granymi utworami w "A State of Trance" Armina Van Buurena. Zarówno Tundra, jak i remix utworu So Serena Marka Ottena znalazły się w 2005 Year Megamixie van Buurena. Menno de Jong pres. Halcyon – Watermark, a także Myth – Millionfold otworzyły mu kolejny rozdział w karierze. To jego zaczęto remixować i tak pierwszym został Markus Schulz, którego wersja Millionfold znalazła się na 32 numerze DJ Mag.

Te wszystkie sukcesy umożliwiły mu dwie rzeczy: zaprzyjaźnił się z Jonasem Steurem (Estuera), z którym współpracuje przy Intuition Recordings, a także z którym prowadzi własne, cykliczne sety w Intuition Radio. Także występował gościnnie na antenach najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych stacji trance’owych, z których Ministry of Sound i BBC Radio 1 Esstential Mix to największe typy.

Prawdziwy przełom w karierze Menno de Jonga nastąpił w 2005 roku. Wraz z Jonasem Steurem, a także Paulem Moelandsem (znanym bardziej jako Re:Locate) założył Intuition Recordings, którego pierwszym wydawnictwem był singiel Steura: Castamara/Silent Waves. Obydwa są często grane przez największych DJ-ów świata takich jak Tiesto, czy Armin.

Intuition Recordings podpisało kontrakt z ETN.fm oraz DI.fm, gdzie regularnie prezentuje swoje sety. Wzrastająca z miesiąca na miesiąc popularność pozwoliła młodemu Holendrowi wyrwać się ze swojego kraju i rozpocząć karierę światową. Do sukcesów należą występy w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w Waszyngtonie i Los Angeles. Popularność przyniosły mu też koncerty w Kanadzie, a także w Europie – największe kluby w Niemczech, Szwecji, czy Hiszpanii i Francji.

Przypisy | edytuj kod

  1. DJ Mag Top 100 DJs 2007 Results – Oficjalne wyniki DJ Mag Top 100 2007 (ang.).
Na podstawie artykułu: "Menno de Jong" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy