Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii


Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Graffiti z Tomaszem Lipińskim na znak solidarności z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii, właśc. Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi - coroczne święto obchodzone 26 czerwca, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 grudnia 1987 roku ( rezolucja 42/112) na Międzynarodowej Konferencji na temat Nadużywania Środków Odurzających i Leków oraz ich Nielegalnego Handlu, która odbyła się 26 czerwca 1987 roku.

Na konferencji przyjęto wszechstronny plan dalszych działań w zakresie zwalczania nadużywania środków odurzających i leków.

Obchody odbywają się przy wsparciu Biura Narodów Zjednoczonych do spraw Narkotyków i Przestępczości (UNODC). Mają na celu zwiększenie efektywności współpracy w zwalczaniu narkomanii i uzależnienia od leków psychotropowych oraz zwiększenie świadomości osób uzależnionych, że można powrócić do normalnego życia.

W Polsce obchody wspiera również Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

W Warszawie, na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Al. Prymasa Tysiąclecia, odsłonięto 24 czerwca 2010 z tej okazji graffiti pod hasłem "Leczyć zamiast karać" na znak solidarności z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych[1].

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Graffiti na dzień solidarności z uzależnionymi od substancji psychoaktywnych na faktymedyczne.pl [opublikowano: 2010-06-25]

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy