Miasta w świecie Warcraft


Miasta w świecie Warcraft w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wykaz i opisy miast i wsi występujących w grze Warcraft:

Spis treści

A | edytuj kod

Aerie Peak – to krasnoludzkie miasto w krainie Hinterlands w świecie Warcrafta. Jest ono drugim pod względem wielkości wykutym w skale miastem w Azeroth. Zamieszkiwane od wieków przez krasnoludy, stało się kolebką bojowych gryfich oddziałów - to właśnie tam wytrenowano słynnych gryfich jeźdźców, którzy wspomagają Przymierze. Królem miasta jest Artas.

D | edytuj kod

Dalaran – to miasto w uniwersum Warcrafta. Miasto będące siedzibą magów z Kirin'Tor. Stacjonowały w nim jednostki wierne królowi, które stanowiły ochronę dla granic królestwa. Magowie, chcąc bronić swego miasta, otoczyli Dalaran magiczną barierą, która miała odpędzać nieumarłych. Armia Arthasa jednak przebiła się przez magiczną obronę zabijając magów podtrzymujących barierę. Arthas nie zniszczył miasta, lecz jedynie zabrał siłą, księgę dzięki której mógł przyzwać potężnego demona Archimonde'a. Magowie próbowali przerwać rytuał, lecz nie udało im się to. Kiedy wreszcie Archimonde został przyzwany, z potęgi swojej mrocznej, demonicznej magii zniszczył miasto prawie całkowicie. Nieco później w Ruinach Dalarana Illidan Stormrage próbował użyć Oka Sargerasa do zniszczenia króla lisza, został jednak powstrzymany przez strażniczkę Shadowsong. Po tym zwycięstwie krwawe i nocne elfy opuściły miasto jednak te pierwsze wkrótce tam wróciły, by naprawić dalarańskie obserwatoria. Po odparciu, przy pomocy nag ataku nieumarłych lord Garithos skazał wszystkich obrońców miasta na śmierć za konszachty z wrogiem. Książę Kael'Thas z Lady Vash uratował swe siły z niezniszczonych przez Archimonda, podziemi Dalaranu, a następnie za pomocą portalu, który niegdyś ten demon użył przedostania się do ich świata, uciekł na Pustkowie.

Darnassus – fikcyjne miasto w świecie World of Warcraft, stolica nocnych elfów. Znajduje się w świecie Azeroth, w części Kalimdoru. Miasto znajduje się na "nowym drzewie świata".

I | edytuj kod

Ironforge – fikcyjne miasto, stolica krasnoludów z uniwersum Warcrafta. Ironforge, jest największym miastem w Dun Morogh i jednocześnie stolicą krasnoludów oraz również gnomów - po ucieczce z Gnomeregan. Plan miasta zawiera część handlową, wielką kuźnię (ang. The Great Forge), dzielnice wojskową, magii oraz dzielnice gnomów zwaną Tinker Town. Ironforge jest ostoją cywilizacji wśród dzikich ostępów Dun Morogh. Połączenia komunikacyjne (gryfy, pociąg podziemny), umożliwiają szybką podróż pomiędzy zaprzyjaźnionymi osadami i miastami. W centrum Ironforge mieści się sala tronowa, w której zasiada król Magni Spiżobrody.

O | edytuj kod

Orgrimmar – fikcyjne miasto, stolica orków w Uniwersum Warcrafta. Położony w Durotarze, na północ od Thunder Ridge i na wschód od Barrens, jest największym miastem królestwa orków. To tu ma swoją siedzibę przywódca wszystkich orczych klanów, Garrosh Hellscream. Miasto powstało podczas okresu pomiędzy bitwą o górę Hyjal a początkiem polowania Maiev Shadowsong na Ilidana Stormrage'a w Lordaeron. Orgrimmar dzieli się na kilka obszarów: Valley of Strength, The Drag, Cleft of Shadow, Valley of Spirits, Valley of Honor, Valley of Wisdom. Znajduje się w nim również instancja Ragefire Chasm.

R | edytuj kod

Ru'theran Village – w świecie Warcraft przystań na południu wyspy nocnych elfów zwanej Teldrassil, z której można udać się drogą morską do elfickiego portu Auberdine lub przez portal do miasta Darnassus. W wiosce Ru'theran można spotkać kilku rybaków.

S | edytuj kod

Shattrath City – fikcyjne miasto w grze World of Warcraft w Terokkar Forest. Zamieszkiwane jest przez kilka frakcji - Lower City, Sha'Tar, walczących ze sobą The Aldor i The Scryers, oraz wygnańców z Consortium, Sporeggar i Mag'har. Przybywając do miasta gracz musi dokonać wyboru którą frakcję będzie popierać - The Aldor czy The Scryers. Wyboru należy dokonać rozsądnie gdyż ciężko odwrócić raz podjętą decyzję. Jest to największe miasto Outland, także jedyne w którym znajdują się ogólnodostępne portale do stolic każdej z głównych frakcji.

Silvermoon City – stolica krwawych elfów ze świata Warcrafta. Znajduje się na północy Eastern Kingdoms, w Quel'Thalas. Niegdyś zamieszkiwana przez wysokie elfy, rasę niemal wyniszczoną przez plagę. Obecnie stolica krwawych elfów, rasy powstałej z części wysokich elfów, które przeżyły rzeź w Quel'Thalas - teraz podzielonego na Eversong Woods oraz Ghostlands. Dowodzone przez Lor'Themar Therona, gdyż książę Kael'Thas jest w Outland. Mimo iż Lor'Themar dalej wykonuje rozkazy księcia, to jednak on rezyduje w Silvermoon City i może na bieżąco kontrolować elfów.

Stormwind – stolica rasy ludzi w świecie Azeroth, w którym osadzona jest akcja książek i gier komputerowych z serii Warcraft. Miasto jest położone w Elwynn Forest, gdzie swoją przygodę z grą World of Warcraft rozpoczynają gracze wybierający postać z rasy ludzkiej. Miasto podzielone jest na siedem dzielnic: Mage Quaters, Cathedral District, Dwarven District, Old Town, Trade District, The Park oraz Stormwind Harbor. Stormwind posiada własną instancję - The Stockade.

Stratholme – miasto w grze World of Warcraft. Stratholme było jednym z największych miast Przymierza znajdującym się na terenie północno-wschodniego Lordaeronu. Zostało zniszczone przez Arthasa Menethila w celu obrony ludności przed zostaniem nieumarłymi sługami plagi. Nigdy nie zostało odrestaurowane, teraz stacjonują tam hordy nieumarłych. W World of Warcraft Stratholme pełni funkcję instancji (Eastern Plaguelands), przed wydaniem dodatku The Burning Crusade stanowiło jeden z najpopularniejszych i najtrudniejszych dungeonów.

T | edytuj kod

The Exodarsatelita wystrzelony ze statku międzywymiarowego Tempest Keep, na którego wraku zbudowano miasto zamieszkiwane przez draenei na Azuremyst Isle w świecie Azeroth z serii gier Warcraft. Pierwszy raz wprowadzone w World of Warcraft: The Burning Crusade. Wyspa, na której znajduje się Exodar należy do kontynentu Kalimdor, aczkolwiek sami draenei znaleźli się tam przypadkiem (rozbili się statkiem kosmicznym). Miastem dowodzi prorok Velen, jak i O'ros, jeden z Naaru.

The Undercity – fikcyjna stolica nieumarłych pozostałych po pladze (forsaken) z uniwersum Warcrafta. Zbudowana w podziemiach Lordaeronu w Tirisfal Glades, niedaleko Scarlet Monastery i Dalaranu, stolicy magów Kirin'Tor. Z sali tronowej całym miastem dowodzi Sylvanas Windrunner, banshee, niegdyś dowódca największej z armii księcia Arthasa. Wejścia do miasta pilnują strażnicy otoczeni chmurą plagi.

Thunder Bluff – stolica rasy taurenów w fikcyjnym uniwersum Warcrafta. Po osiedleniu się w Mulgore, Cairne Bloodhoof postanowił wybudować miasto, stanowiące symbol umiejętności i potęgi taurenów. Miejsce pod budowę, wyznaczono na szczycie klifu, co zwiększało obronność miasta. Przedsięwzięcie trwało około 6 lat. Po zakończeniu budowy Thunder Bluff, plan miasta zawierał część handlową oraz liczne dzielnice (wojowników, kapłanów, administracyjną itp.). Miasto ozdabiają liczne, wielobarwne totemy, symbol kultury taurenów.

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Miasta w świecie Warcraft" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy