Michał Wojciechowski (futsalista)


Michał Wojciechowski (futsalista) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michał Wojciechowski (ur. 9 lipca 1988) – polski futsalista, zawodnik z pola, zawodnik FC Toruń. Reprezentant Polski w futsalu.

Spis treści

Kariera klubowa | edytuj kod

Prezentacja drużyny Red Devils Chojnice przed meczem z Wisłą Krakbet Kraków, Michał Wojciechowski czwarty od lewej strony.

Michał Wojciechowski swoją karierę w ekstraklasie futsalu rozpoczynał w 2007 r. w Akademii FC Pniewy, której barwy reprezentował do rozpadu klubu w 2012 r. W barwach pniewskiego trzykrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski. Dla Akademii zdobył w sumie osiemnaście bramek. Kolejnym klubem Wojciechowskiego był Marwit Toruń, w którym występował w sezonie 2012/2013. Jako zawodnik Marwitu dziesięć razy wpisał się na listę strzelców. W sezonie 2013/2014 reprezentował klub Red Devils Chojnice, dla którego w dwudziestu jeden meczach strzelił siedem bramek. Od sezonu 2014/2015 jest zawodnikiem FC Toruń.

Kariera reprezentacyjna | edytuj kod

Michał Wojciechowski początkowo występował w reprezentacji U-21, dla której strzelił jedną bramkę. W 2011 r. zadebiutował w pierwszej reprezentacji, dla której strzelił dwie bramki.

Bramki w reprezentacji Polski U-21 | edytuj kod

Źródła:[1]

Bramki w reprezentacji Polski | edytuj kod

Źródła:[2]

Przypisy | edytuj kod

  1. Wyniki reprezentacji A 2012 (pol.). pzpn.pl.
  2. Wyniki reprezentacji U-21 2008 (pol.). pzpn.pl.
Na podstawie artykułu: "Michał Wojciechowski (futsalista)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy