Miedwinka


Miedwinka w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Miedwinkastruga, prawostronny dopływ Płoni (jeziora Miedwie)[1] o długości 5,86 km[2] i powierzchni zlewni 44,33 km²[3].

Struga płynie w województwie zachodniopomorskim w powiecie stargardzkim na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej[4]. Wypływa z terenów podmokłych położonych na zachód od wsi Niedźwiedź w gminie Kobylanka. Przepływa przez miejscowości Niedźwiedź, Motaniec, Reptowo i Morzyczyn

Zbiera wody z licznych rowów melioracyjnych i irygacyjnych, które odwadniają torfowiska położone na północ i północny wschód od wsi Niedźwiedź oraz terenów na wschód od wsi Motaniec. Mimo krótkiego biegu charakteryzuje się dość wysokim przepływem[5].

Przypisy | edytuj kod

  1. Nazewnictwo geograficzne Polski. Tom 1. Hydronimy. Część 1. Wody płynące, źródła, wodospady. Główny Urząd Geodezji i Kartografii. s. 163. [dostęp 2018-02-10].
  2. Miedwinka na mapie Geoportalu Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej >> Moduł: Obszary Dorzeczy (wynik wyszukiwania). Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. [dostęp 2018-02-10].
  3. Miedwinka na mapie Geoportalu Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej >> Moduł: Mapa Podziału Hydrograficznego Polski 2010. Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. [dostęp 2018-02-10].
  4. Kobylanka, Wieści Gminne nr 7, Czerwiec 2008 r.
  5. Miedwiański serwis internetowy
Na podstawie artykułu: "Miedwinka" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy