Milion w minutę


Milion w minutę w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Milion w minutępolski teleturniej prowadzony przez Marcina Prokopa i emitowany od 5 września 2011 do 6 maja 2012 na antenie TVN, oparty na amerykańskim formacie Minute to Win It, emitowanego w stacji NBC.

W czerwcu 2012 roku telewizja TVN zdecydowała o zaprzestaniu dalszej produkcji teleturnieju[2].

Spis treści

Spis serii | edytuj kod

Zasady gry | edytuj kod

Eliminacje | edytuj kod

Uczestnicy programu wyłaniani byli w castingach. W niektórych odcinkach do rywalizacji stawała dwójka graczy. Ten, który jako pierwszy wykonał poprawnie zadanie, kontynuował grę z gwarantowanym 1000 zł, a zawodnik, który przegrał, opuszczał studio z pustymi rękami.

Gra główna | edytuj kod

Zadaniem gracza było pokonanie 10 poziomów wymagających odpowiednich umiejętności, które pozwalały mu zdobyć główną wygraną. Na pokonanie poziomu zawodnik miał minutę. Ponadto gracz posiadał 3 „życia”, które umożliwiały zawodnikowi niezaliczenie 2 razy i ponowną próbę przejścia poziomu, a jeśli się nie udało wykonać po raz trzeci, zostawał wyeliminowany. Gracz mógł w dowolnym momencie gry się wycofać i zabrać to, co zdobył w trakcie swojej gry. Dodatkowo w drodze do miliona występowały 3 sumy gwarantowane - pierwsza przy 1000 zł, druga przy 50 000 zł i trzecia przy 250 000 zł.

Rekordowe wygrane | edytuj kod

Nikt w polskiej wersji teleturnieju nie wygrał głównej wygranej, ani nawet nie doszedł do 10. poziomu. Dwukrotnie zaś zdobyto 250 000 zł – po raz pierwszy dokonała tego Katarzyna Kubica-Tasarz, wykonując zadanie Na widelcu, która jednak nie wykonała zadania za 500 000 zł – Syzyfowa praca. Drugą taką wygraną zdobył Marcin Sarnowski, który wykonał zadanie Syzyfowa praca (jego zadaniem za 500 000 zł była Dubeltówka).

Uwagi | edytuj kod

  1. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Nielsen Audience Measurement. Podane liczby dotyczą wyłącznie oglądalności premiery telewizyjnej – nie uwzględniają oglądalności powtórek, wyświetleń w serwisach wideo na życzenie (np. Playerze) itd.

Przypisy | edytuj kod

  1. TVN pracuje nad teleturniejem „Minute to Win it” (wideo) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2011-07-15. [dostęp 2011-07-15].
  2. TVN bez teleturnieju Marcina Prokopa [dostęp 2017-07-28]  (pol.).
  3. TVN: "Milion w minutę" przegrał z Lisem i Polsatem. Będzie druga edycja, „Media2.pl” [dostęp 2017-07-28]  (pol.).
  4. “Milion w minutę” Prokopa przegrywa z konkurencją i traci widzów [dostęp 2017-07-28]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Milion w minutę" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy