Mission: Impossible – Rogue Nation


Mission: Impossible – Rogue Nation w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mission: Impossible – Rogue Nation (skracane do M:i:V lub MI5) – amerykański film sensacyjny w reżyserii Christophera McQuarriego. To piąty film pokazujący historię Ethana Hunta, bohatera Mission: Impossible. W głównego bohatera po raz kolejny wcielił się Tom Cruise

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Po zamknięciu przez CIA ich elitarnej jednostki, agent Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół (Jeremy Renner, Simon Pegg, Ving Rhames) muszą wyjść zwycięsko z wyścigu z czasem i powstrzymać Syndykat - śmiertelnie niebezpieczną organizację byłych agentów, którzy zdradzili swoich dawnych mocodawców. By zapobiec globalnemu zagrożeniu, Ethan musi połączyć siły z nieuchwytną agentką (Rebecca Ferguson), której lojalność nie jest oczywista i przeprowadzić najbardziej brawurową misję w swojej dotychczasowej karierze.

Obsada | edytuj kod

i inni

Produkcja | edytuj kod

Początkowo producenci chcieli, aby film wyreżyserował Brad Bird, czyli twórca poprzedniej części cyklu - Mission: Impossible – Ghost Protocol. Ten odrzucił jednak propozycję z powodu pracy nad Krainą jutra[2]. Reżyserem został Christopher McQuarrie[3].

Ze względu na inne zobowiązania Paula Patton i Maggie Q odrzuciły propozycję powtórzenia ról z poprzednich części serii[2]. Jessica Chastain otrzymała propozycję zagrania jednej z głównych ról w filmie, ale ostatecznie odmówiła[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Mission: Impossible – Rogue Nation – Box Office Mojo (ang.).
  2. a b c Mission: Impossible – Rogue Nation (ciekawostki) (pol.).
  3. Adam Siennica: Jest reżyser „Mission: Impossible – Rogue Nation” (pol.). naekranie.pl, 6 sierpnia 2013.

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Mission: Impossible – Rogue Nation" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy